امام جمعه موقت کوهدشت:

لزوم رسیدگی جدی مسئولان به معیشت مردم/ اتکا به جوانان از ویژگی های مهم گام دوم انقلاب است

لزوم رسیدگی جدی مسئولان به معیشت مردم/ اتکا به جوانان از ویژگی های مهم گام دوم انقلاب است
شناسه خبـر : ۱۸۳۹۷ جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲

امام جمعه موقت کوهدشت بیانیه گام دوم انقلاب را بسیار مهم و کلیدی برشمرد و گفت: حکیمانه، هوشمندانه، هدفمندانه ، اتکا به جوانان ،امیدوار کننده دوست و مایوس کننده دشمن و... از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام محمد جواد گراوند در خطبه های نماز جمعه شهرستان کوهدشت اظهار کرد: انفاق و صدقه مال به دیگر هم نوعان یکی از اعمال خوبی است که خداوند فرموده که اگر هم یک درهم باشد، در آینده 700 برابر آن را به او عطا خواهد کرد.

 

وی ضمن گرامیداشت ماه مبارک رجب بیان کرد: رجب ماهی است که حسنات الهی را مضاعف و بدی ها بخشیده می شود، درابتدای این ماه حضرت باقر العلوم(ع) یعنی شکافنده علوم پا به عرصه گیتی می گذارد.

 

امام جمعه موقت شهرستان کوهدشت بیانیه گام دوم انقلاب را بسیار مهم و کلیدی برشمرد و اظهار داشت: حکیمانه، هوشمندانه، هدفمندانه، اتکا به جوانان ،امیدوار کننده دوست و مایوس کننده دشمن و... از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب است و نشان می دهد ایران تنها کشوری است که بایک گام  چهل سال پیشرفت نموده و برای گام دوم برنامه ریزی می کند.

 

 گراوند تصریح کرد: مسئولان با در نظر گرفتن بیانیه گام دوم انقلاب، در توجه ویژه به قشر جوان کوشا باشند و در کارها از این افراد بهره ببرند.

 

 وی ضمن تبریک انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه عنوان داشت: مسئولان ضمن کنترل و نظارت بر بازار،به معیشت مردم عزیز رسیدگی ویژه نماید.  

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران

  • نتلن
  • ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۳
0
پاسخ شما

لزوم راه اندازي سد سازي در حوزه زاگرس بسمه تعالي شانه طرح ملي 5&20 با توجه به تحريم هاي خريد نفت و لزوم افزايش درآمد ملي و هدر رفت آب به خليج فارس و ريشه كني بيكاري و توجه به رونق توليد در 6 استان لرستان و چهارمحال و اصفهان و يزد و كرمان و فارس ،ضرورت اجراي اين طرح اجتناب ناپذير است. منظور از طرح ملي 5&20 اين است كه جمعيت خوزستان حدود 5 ميليون نفر است ، و جمعيت اين 6 استان هم حدود 20 ميليون نفر. و ميانگين سالانه آب دز و كارون هم حدود 25 ميليارد متر مكعب. كه حدود 20 ميليارد متر مكعب آن در سد هاي استان خوزستان ذخيره مي شود و مازاد آن با تدبير و مديريت وصف ناشدني و مثال زدني به خليج فارس رهاسازي مي شود. حال براي رعايت عدالت جمعيتي خوب است كه مقدار 5 ميليارد متر مكعب از اين 25 تا را به جمعيت 20 ميليون نفري اين 6 استان و مقدار 20 ميليارد متر مكعب را به جمعيت 5 ميليون نفري آن يك استان اختصاص دهيم. كه اين 5 ميليارد متر مكعب ميتواند با ايجاد سد و روشهاي انتقال آب در سرشاخه ها در لرستان و چهارمحال عملياتي شود . يعني در لرستان يك ونيم ميليارد متر مكعب(شامل يك ميليارد متر مكعب سد معشوره و 500 ميليون متر مكعب سدي بر خرم رود)- در چهار محال يك ميليارد متر مكعب( چند سد در جاهاي مختلف استان) – و سه ميليلرد متر مكعب نيز براي 4 استان اصفهان و يزد و كرمان و فارس. اگر اين طرح اجرا شود و براي قطره قطره آن برنامه ريزي شود و با روشهاي آبياري مدرن و كشت گلخانه اي و آبزي پروري و ... مي توان توليد ملي را بسيار افزايش داد و بيكاري و فقر را ريشه كن كرد و ..... .مثلا اگر ما فقط در اين 4 استان اصفهان و يزد و كرمان و فارس محصولات خاصي مثل پسته يا گردو و ... بكاريم مي توانيم بخش زيادي از منابع ارزي كشور را تامين كنيم و نيازي به فروش نفت خام در شرايط تحريم نداشته باشيم. اگر مطالبه گري باشد و مردم و نمايندگان و رسانه ها و مسئولين اين 6 استان (لرستان و چهارمحال و اصفهان و يزد و كرمان و فارس ) هم افزايي و هماهنگي و همكاري كنند مي توان اين طرح ملي عادلانه را با هزينه يك و نيم ميليارد دلار (يعني 18 هزار ميليارد تومان .) اجرايي كرد.(دولت براي راه آهن قزوين رشت 6 هزار ميليارد تومان هزينه كرده).