مدیرکل بیمه سلامت لرستان خبر داد؛

آغاز طرح «نسخه نویسی الکترونیک» در لرستان

آغاز طرح «نسخه نویسی الکترونیک» در لرستان
شناسه خبـر : ۱۸۳۸۳ پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰

مدیرکل بیمه سلامت لرستان گفت: طرح «نسخه نویسی الکترونیک» هفته آینده به صورت رسمی در شهرستان ازنا اجرایی می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک، شاهدخت فتحی بیرانوند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان اظهار داشت: هم اکنون حدود یک میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان لرستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

 

وی در ارتباط با چرایی عدم قرارداد با مراکز خصوصی، عنوان کرد: افرادی که دارای دفترچه بیمه همگانی می‌شوند این طور برداشت شده که تمکن مالی ندارند لذا برای کاهش هزینه‌ها باید به مراکز دولتی مراجعه کنند و بر همین اساس با مراکز خصوصی نباید مراجعه‌ای صورت گیرد.

 

مدیرکل بیمه سلامت لرستان از آغاز نسخه نویسی الکترونیک طی هفته آینده به طور رسمی در شهرستان ازنا خبرداد و گفت: نسخه نویسی الکترونیکی در گام اول در مراکز خصوصصی انجام می‌شود و اجرای آن در مدیریت هزینه‌ها تاثیر مثبت بسیار زیادی به همراه دارد.

 

فتحی بیرانوند با بیان این که طرح نسخه نویسی الکترونیکی سال 98 به صورت پایلوت در سراسر استان لرستان اجرایی می شود، گفت: در نسخه نویسی الکترونیکی شاهد کاهش زیاد خطاهای پزشکی خواهیم بود و دیگر از خبری از نسخه‌های ناخوانا نیست.

 

وی حذف دفترچه‌های کاغذی و جلوگیری از قطع درختان را دستاوردی بزرگ در طرح نسخه نویسی الکترونیکی برشمرد و افزود: پیشتر شاهد بودیم به دلیل اشتباه در خواندن نسخه پزشک داروی اشتباه به بیمار داده شده بود اما با این طرح دیگر چنین مشکلی به وجود نخواهد آمد.

 

فتحی بیرانوند بیان داشت: پس از آنکه نسخه الکترونیکی توسط پزشک تایید شود بیمار می‌تواند داروی خود را از هر داروخانه‌ای که تمایل داشته باشد دریافت نماید و این منجر به آن می‌شود که دیگر زدوبندهایی که بعضا در برخی جاها مشاهده شده بود از بین برود.

 

پرداخت مطالبات مراکز درمانی دولتی و خصوصی

مدیرکل بیمه سلامت در خصوص پرداخت مطالبات به پزشکان و مراکز درمانی نیز ظهار کرد: سال 97 در مجموع 319 میلیارد تومان جذب اعتبار داشتیم که 100درصد مطالبات بخش خصوصی و 96 درصد مطالبات بخش خصوصی مربوط به سال 96 پرداخت شد.

 

وی ادامه داد: از مطالبات سال 97 نیز برای مراکز دولتی 100 درصد مطالبات نیمه اول پرداخت شده و 60 درصد مطالبات مهر و آبان را نیز پرداخت کرده‌ایم که در مجموع 101 میلیارد تومان در این زمینه پرداخت شده است.

 

فتحی بیرانوند با اشاره به این که پرداختی‌ها به مراکز دولتی و خصوصی تا پایان سال ادامه دارد،گفت: در مورد مطالبات بخش خصوصی در سال 97 نیز برای 6 ماهه اول سال به طور 100 درصد و برای مهر و آبان نیز 40 درصد پرداختی داشتیم که در مجموع 24 میلیارد و 800 میلیون تومان در این حوزه پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران

  • ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
0
پاسخ شما

جالبه! کسانی که دفترچه بیه سلامت دارند باید به مراکز دولتی مراجعه کنند اما نسخه نویسی الکترونیکی از مراکز خصوصی شروع می شود!