کتابخانه مرکزی خرم‌آباد معلق میان اما و اگرها/ پروژه‌ای که 18 ساله می‌شود

 کتابخانه مرکزی خرم‌آباد معلق میان اما و اگرها/ پروژه‌ای که 18 ساله می‌شود
شناسه خبـر : ۱۸۳۶۶ چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۲

پروژه کتابخانه مرکزی خرم‌آباد به عنوان یکی از پروژه‌های عمرانی سال‌هاست که در بلا تکلیفی به سر می‌برد؛ پروژه‌ای که بارها و بارها در جلسات متعدد در مورد مشکلات و زمان افتتاح آن سخن به میان آمده اما با گذشت حدود 17 سال سرنوشت آن در هاله‌ای از ابهام قراردارد.

به گزارش سفیر افلاک درحالی تکمیل کتابخانه مرکزی خرم‌آباد به عنوان یکی از مطالبات شهروندان مطرح است و قرار بود برخی از نیاز استان را تامین کند اما وعده افتتاح این پروژه از سوی مسوولان تحقق پیدا نمی‌کند.

 

چندین مدیر، مسئوول، فرماندار و استاندار آمدند و رفتند اما کتابخانه همچنان چشم به راه بهره‌برداری است.

 

 بنابر اظهار نظر بسیاری از کارشناسان عمر مفید مصالح به کاربرده شده در کتابخانه در حال اتمام است و این جای بسی تاسف و تامل دارد که چرا باید پروژه‌های عمرانی به چنین سرنوشتی دچار شوند.

 

کلنگ احداث کتابخانه مرکزی خرم‌آباد سال 80 بر زمین زده و امروز در آستانه سال 98 همچنان اما و اگرهایی مبنی بر زمان افتتاح آن وجود دارد.

 

حال ببینیم آیا سال 98 و طبق وعده مسوولان  آیا قفل کتابخانه باز می‌شود؟

 

برنامه زمان‌بندی برای تکمیل فاز اول

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان ظهر امروز در ششمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی که در سالن جلسه معاونت سیاسی امنیتی استانداری برگزار شد، گفت: در جلسه 5 جانبه معاونت عمرانی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، نهاد کتابخانه‌های عمومی مصوب شد به منظور مدیریت اعتبار تخصیص داده شده به کتابخانه مرکزی و برای بهره‌برداری از فاز اول که شامل یک طبقه از ساختمان است، برنامه زمان بندی ظرف سه روز کاری به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اعلام شود.

 

فرشته طهماسبی با اشاره به اینکه پیمانکار در حال حاضر مشغول فعالیت است، افزود: با توجه به اینکه تکمیل کتابخانه مطالبه مردم  است مقرر شد این پروژه فاز بندی شود.

 

وی عنوان کرد: این قول را از سوی راه و شهرسازی به عنوان کارفرما اعلام می‌کنیم با توجه به اعتبار خاصی که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای فاز اول در نظر گرفته‌اند نیمه اول سال 98 فاز اول کتابخانه به بهره‌برداری برسد.

 

تکمیل فاز اول مستلزم تخصیص اعتبار

رئیس اداره اجرای پروژه‌های ساختمانی و تاسیسات عمومی راه و شهرسازی لرستان اما تکمیل فاز اول را در گرو تخصیص اعتبار عنوان کرد و افزود: طی یک سال گذشته جلسات متعددی در مورد پروژه کتابخانه مرکزی برگزار شد اما واقعیت این است که پروژه مشکلات خاص خودش را دارد.

 

بهزاد شاکرمی گفت: به دلیل تورم حاکم بر کشور چالش‌هایی در روند اجرای پروژه ایجاد شده بنابراین ناچار شدیم آن را فازبندی کنیم  و بر همین اساس طبق جلسه 5 جانبه برنامه زمان بندی را به سازمان مدیریت ارائه کرده‌ایم اما عملی شدن این قول مستلزم تامین  و تخصیص اعتبار به موقع است.

 

وی تاکید کرد: در صورتی که تخصیص اعتباری در کار نباشد هیچ کدام از وعده‌های داده شده تحقق پیدا نخواهد کرد.

 

رئیس اداره اجرای پروژه‌های ساختمانی و تاسیسات عمومی راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه پروژه به مرحله‌ای رسیده که تنها باید خرید کنیم، افزود: برای اینکه طبقه اول به بهره‌برداری برسد سه فاز را تعریف کردیم آن زمان با دلار ده هزار تومان سه میلیارد نیاز داشتیم تا فاز اول تکمیل شود اما تنها 650 میلیون تومان تخصیص پیدا کرد.

 

شاکرمی تصریح کرد: بر اساس پیشنهاد رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سه فاز را برای اعتبار تخصیص داده شده تعریف کردیم اول اینکه  درفاز اول 100 فن کویل خریداری سپس قراردادی 200  میلیون تومانی با پیمانکار جهت نصب  آنها در همکف منعقد کنیم.

 

وی ادامه داد: اما برای اینکه تجهیزات راه اندازی شود نیاز به نصب دستگاه پشتیبان با قیمت یک میلیارد و 200 میلیون تومان است و پس از گذشت چهارماه این دستگاه نصب می‌شود.

 

شاکرمی خاطرنشان کرد: برای فاز بعدی که شامل خرید یک چیلر، 4 هوا ساز ، نصب پست برق و محوطه سازی است که  در اعتبار سال 98 رایزنی‌هایی انجام داده‌ایم و اگر مدیر کل کتابخانه‌های عمومی نیز ورود کند فاز اول به طور صد درصد تکمیل می‌شود.

 

وی درپایان تاکید کرد: در واقع باید به این نکته توجه شود که بهره‌برداری از فاز اول کتابخانه مرکزی در گرو تخصیص اعتبار است.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

2 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران