گلایه ورزشکار لرستانی از بی توجهی مسئولان

گلایه ورزشکار لرستانی از بی توجهی مسئولان
شناسه خبـر : ۱۸۳۲۵ شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲

ورزشکار لرستانی که توانسته بیش از ۱۰ مقام کشوری و بین‌المللی و ۲ قهرمانی جهان را کسب کند از بی توجهی مسئولان نسبت به ورزشکاران حرفه ای انتقاد کرد.

به گزارش سفیر افلاک میلاد صحرایی کارشناسی ارشد مهندسی عمران متولد شهرستان دلفان از سال ۱۳۸۱ رشته ورزشی توکی ما را شروع کرده است که توانسته بیش از ۱۰ مقام کشوری و بین‌المللی و ۲ قهرمانی جهان را کسب کند و به عنوان نماینده کمیته قهرمانان سازمان جهانی ورزش توکی ما انتخاب شود.

 

این ورزشکار لرستانی در گفت وگو با سفیرافلاک با بیان این که رشته رزمی توکی ما که یک‌ ورزش کاملاً ایرانی و اسلامی هست،گفت: رشته ورزشی هنرهای رزمی توکی ما باهدف صدور فرهنگ‌سازی ایرانی اسلامی، مبارزه با تهاجم فرهنگی و بی‌نیاز کردن جوانان ایرانی از فراگیرسازی‌های بافرهنگ بیگانه فعالیت می کند.

 

به گفته وی نهادینه کردن فرهنگ پهلوانی، احیای ورزش‌های عمومی و سنتی ایرانی با متدهای جدید و به دست آوردن جایگاه جهانی برای هنرهای ورزشی ایرانی که ایران مثل کشورهای صاحب‌نام دنیا یک‌رشته ورزشی قدرتمند به دنیا معرفی کند از دیگر اهداف این رشته ورزشی است.

 

صحرایی با اشاره به نقش مهم خانواده‌اش در ورزشکار شدنش عنوان کرد: از سوی جای خاصی حمایت نشدم فقط با کمک خانواده، دوستان و زحمات خودم توانستم به اینجا برسم.

 

این ورزشکار لرستانی با انتقاد از بی توجهی مسئولان نسبت به جوانان ورزشکار گفت: مهم‌ترین مشکل و دغدغه شهر ما متأسفانه بیکاری جوانان و بخصوص ورزشکارانی که به‌صورت حرفه‌ای ورزش می‌کنند که وقت بیشتری را باید صرف تمرین کردن و ورزش بگذارند و همین باعث شده که نتوانند درآمد خاصی داشته باشند و درنتیجه با مشکل مالی روبه‌رو می‌شوند.

 

صحرایی با تأکید بر این که مسئولان امکانات و فضای ورزشی  بیش تری را در اختیار ورزشکاران قرار دهند،تصریح کرد: زمین‌های با کاربری ورزشی به‌صورت رایگان در اختیار قهرمانان جهت ساخت مکان ورزشی و بهره‌برداری قرار بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران