وضعیت نابسامان دفع آب‌های سطحی درخرم‌آباد؛

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر: طرح جامع دفع آب‌های سطحی سال آینده تکمیل می‌شود

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر: طرح جامع دفع آب‌های سطحی سال آینده تکمیل می‌شود
شناسه خبـر : ۱۸۱۷۵ پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر خرم‌آباد گفت: طرح جامع دفع آب‌های سطحی خرم‌آباد سال آینده تکمیل می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک شرایط مختلف موجب شده است تا در هنگام بارش باران خرم‌آباد به شهری روی آب تبدیل شده و آبهای سطحی اکثر معابر این شهر را در بر بگیرد.

 

در همین زمینه سجاد بابایی رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: متاسفانه شهر خرم‌آباد تا پیش از این از داشتن برنامه مدون برای دفع آب‌های سطحی محروم بوده و هیچ طرحی در این زمینه وجود نداشته است.

 

وی افزود: در یکی دو دهه گذشته و با توسعه برخی مناطق و محله‌های جدید این کار باید از سوی اتحادیه مسکن صورت می‌گرفت که این اتحادیه نیز به دفع آبهای سطحی کم توجهی داشته است.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر خرم‌آباد گفت: با توجه به اهمیت موضوع دفع آب‌های سطحی، تهیه طرح جامع در این راستا توسط مشاور، در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: در طرح جامع دفع آب‌های سطحی خرم‌آباد برای تمام نقاط برنامه ویژه در نظر گرفته شده است و پس از تکمیل آن هر گونه عملیاتی در راستای دفع آب‌های سطحی در مناطق مختلف بر اساس این طرح انجام می شود.

 

بابایی به مبلغ مورد نیاز برای اجرای این طرح اشاره و عنوان کرد: دفع آب‌های سطحی در تمام سطح شهر خرم‌آباد نیازمند اعتباری حدود 400 میلیارد تومان است که تامین این مبلغ از عهده شهرداری بر نمی‌آید لذا انتظار می‌رود استانداری و دستگاه‌های مرتبط با طرح مانند منابع طبیعی نیز در این زمینه پای کار بیایند.

 

به گفته وی هم اکنون عملیات دفع آب‌های سطحی بر اساس طرح تهیه شده در سه‌راهی گلدشت و خیابان 60 متری در فاصله‌ای حدود 400 متر در حال انجام است که برای انجام آنها حدود 8 میلیارد تومان هزینه شده است.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر خرم‌آباد گفت: طرح جامع دفع آب‌های سطحی خرم‌آباد در سال 98 به طور کامل انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

8 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران