دستاوردهای چهل‌سالگی انقلاب؛

ارمغان روشنایی به ۲۷۰۰روستای لرستان رسید/ رشد ۳۹۰۰درصدی پستهای برق

ارمغان روشنایی به ۲۷۰۰روستای لرستان رسید/ رشد ۳۹۰۰درصدی پستهای برق
شناسه خبـر : ۱۸۰۴۸ دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۹

انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و ۷۱۵ روستای لرستان و رشد ۳۹۰۰ درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

به گزارش سفیر افلاک چهل سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی است که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب ها، سختی ها و دشمنی ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده است. حالا در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفته است تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مومن و انقلابی با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به عنوان یک الگو ثابت شود.

 

در این چهل سال، با همت و تلاش مردم، جوانان و مسئولان و با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ به تبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته است سهم خود را ایفا کند و موفقیت هایی کسب کند که اکنون در چهل سالگی انقلاب با یادآوری این موفقیت ها و با افتخار به گذشته می توان با امیدواری به افق های پیش روی توسعه چشم دوخت.

 

در این گزارش نتایج حاصل از تلاش متخصصان و مسئولان در حوزه برق رسانی به شهرها و روستاهای لرستان را می خوانید.

 

اقدامات ۴۰ ساله شرکت برق در لرستان

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت برق لرستان در گفت و گو با خبرنگار مهر در سخنانی با اشاره به اقدامات ۴۰ ساله شرکت توزیع برق استان، اظهار داشت: تعداد ایستگاه های انتقال برق استان قبل از پیروزی انقلاب تنها دو مورد بوده است.

 

وی، بیان داشت: با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته به تعداد ایستگاه های انتقال برق لرستان پس از انقلاب، پنج مورد اضافه شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه در حال حاضر ۷ ایستگاه انتقال برق در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب شاهد رشد ۱۵۰ درصدی در حوزه ایستگاه های انتقال برق در استان هستیم.

 

ظرفیت ایستگاه های انتقال برق به ۲ هزار و ۹۴۵ مگاولت آمپر رسیده است

خودنیا با اشاره به میزان ظرفیت این ایستگاه های انتقال برق در لرستان، عنوان کرد: میزان ظرفیت ایستگاه های انتقال برق استان قبل از انقلاب ۱۶۰ مگاولت آمپر بوده که بعد از پیروزی انقلاب به این عدد دو هزار و ۷۸۵ مگاولت آمپر اضافه شده است.

 

وی، تصریح کرد: در حال حاضر ظرفیت ایستگاه های انتقال برق استان دو هزار و ۹۴۵ مگاولت آمپر است و با مجموعه اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب در این زمینه شاهد افزایش هزار و ۶۴۱ درصدی در استان بوده ایم.

 

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعداد ایستگاه های فوق توزیع برق در لرستان قبل از پیروزی انقلاب، تصریح کرد: این عدد قبل از پیروزی انقلاب هفت مورد بوده است، پس از پیروزی انقلاب با مجموعه اقدامات صورت گرفته به این عدد ۳۸ مورد اضافه شد و در این زمینه شاهد افزایش ۴۴۳ درصدی هستیم.

 

خودنیا، تصریح کرد: در حال حاضر ۴۵ ایستگاه فوق توزیع برق در لرستان فعالیت دارند.

 

رشد ۹۲۸ درصدی ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق

وی همچنین میزان ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق استان را قبل از پیروزی انقلاب ۱۷۰ مگاولت آمپر عنوان کرد و افزود: پس از انقلاب به این عدد هزار و ۷۴۷ مگاولت آمپر اضافه شد و در این زمینه نیز شاهد رشد ۹۲۸ درصدی در استان هستیم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، در مجموع ظرفیت ایستگاه های فوق توزیع برق استان را هزار و ۹۱۷ مگاولت آمپر عنوان کرد.

 

 

خودنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق استان، بیان داشت: این عدد قبل از پیروزی انقلاب ۴۸۷ کیلومتر بوده است.

 

وی تاکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به میزان طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان، ۹ هزار و ۶۴۳ کیلومتر اضافه شد.

 

۱۰ هزار و ۱۳۰ کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، تصریح کرد: در زمینه طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش هزار و ۸۸۰ درصدی بعد از پیروزی انقلاب بوده ایم و در حال حاضر ۱۰ هزار و ۱۳۰ کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان داریم.

 

خودنیا همچنین با اشاره به طول خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، بیان داشت: این عدد قبل از انقلاب ۴۸۲ کیلومتر بوده که با مجموعه اقدامات صورت گرفته پس از انقلاب ۵ هزار و ۳۰۸ کیلومتر خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی احداث شد.

 

وی، افزود: در زمینه اجرای خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش هزار و یک درصدی بوده ایم و در حال حاضر این عدد در استان ۵ هزار و ۷۹۰ کیلومتر در استان است.

 

رشد ۳۹۰۰ درصدی پست های ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان

مدیرعامل شرکت برق لرستان با اشاره به تعداد پست های ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، عنوان کرد: این عدد ۳۹۱ دستگاه بوده است که پس از انقلاب نیز ۱۵ هزار و ۷۵۷ دستگاه پست به این تعداد اضافه شده است.

 

 

خودنیا، بیان داشت: در زمینه ایجاد پست های ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش سه هزار و ۹۳۰ درصدی بوده ایم و در حال حاضر ۱۶ هزار و ۱۴۸ پست ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی برق در لرستان وجود دارد.

 

افزایش هزار و ۳۴۵ درصدی در حوزه احداث چراغ های برق معابر لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود تعداد چراغ های برق معابر در استان را قبل از پیروزی انقلاب ۱۲ هزار و ۳۶۵ دستگاه اعلام کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب ۱۷۸ هزار و ۷۲۱ چراغ برق نیز احداث شده و در این زمینه شاهد افزایش هزار و ۳۴۵ درصدی در استان هستیم و هم اکنون ۱۹۱ هزار و ۸۶ دستگاه چراغ برق معابر در استان وجود دارد.

 

مدیرعامل شرکت برق لرستان همچنین تعداد مشترکان برق در استان قبل از پیروزی انقلاب را ۵۲ هزار و ۷۷۹ مورد عنوان کرد و افزود: به این عدد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۵۷۸ هزار و ۳۲۶ مورد اضافه شده است.

 

 

خودنیا، تصریح کرد: در زمینه تعداد مشترکین برق در استان بعد از پیروزی انقلاب شاهد افزایش ۹۹۶ درصدی بوده ایم و در حال حاضر ۶۳۱ هزار و ۱۰۵ مشترک برق در لرستان وجود دارد.

 

۳۷ روستای دارای برق قبل از انقلاب به ۲۷۱۵ روستا پس از انقلاب رسید

وی همچنین با اشاره به روستاهای برق رسانی شده قبل از پیروزی انقلاب در لرستان، بیان داشت: این عدد ۳۷ مورد بوده که به این عدد بعد از پیروزی انقلاب ۲ هزار و ۶۷۸ مورد اضافه شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، گفت: در زمینه برق رسانی به روستاهای لرستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هفت هزار و ۱۳۸ درصد رشد داشته ایم و در حال حاضر دو هزار و ۷۱۵ روستای لرستان از نعمت برق بهره مند هستند.

 

خودنیا، بیان داشت: همچنین پیک بار همزمان برق قبل از پیروزی انقلاب در استان ۳۰ مگاوات بوده که این عدد بعد از پیروزی انقلاب به ۶۲۰ مگاوات رسیده است که در این زمینه نیز هزار و ۸۶۷ درصد رشد داشته ایم.

 

به هر روی، امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق های رشد و توسعه توسط جوانان مومن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران