دستاوردهای چهل‌سالگی انقلاب؛

گرمابخشی به خانه ۹۹.۸ درصد لرستانی‌ها/ ۱۴۰۰ روستا گازرسانی شد

گرمابخشی به خانه ۹۹.۸ درصد لرستانی‌ها/ ۱۴۰۰ روستا گازرسانی شد
شناسه خبـر : ۱۸۰۴۳ یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸

خرم‌آباد- انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که طعم شیرین پیشرفت را در گرمابخشی به ۹۹.۸ درصد منازل شهری و گازرسانی به ۱۴۰۰ روستای لرستان می‌توان چشید.

به گزارش سفیر افلاک، چهل سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی است که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب ها، سختی ها و دشمنی ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده است. حالا در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفته است تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مومن و انقلابی با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به عنوان یک الگو ثابت شود.

 

در این چهل سال، با همت و تلاش مردم، جوانان و مسئولان و با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ به تبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته است سهم خود را ایفا کند و موفقیت هایی کسب کند که اکنون در چهل سالگی انقلاب با یادآوری این موفقیت ها و با افتخار به گذشته می توان با امیدواری به افق های پیش روی توسعه چشم دوخت.

 

همزمان با ایام الله دهه فجر سعی دارد با انتشار گزارش هایی از دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران در لرستان، به بررسی موفقیت های حاصل شده و ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه لرستان بپردازد. در این گزارش نتایج حاصل از تلاش متخصصان و مسئولان در حوزه گازرسانی به شهرها و روستاهای لرستان را می خوانید.

 

 

هر سال که گذشت و سال جدیدتر آمد، توانمند بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای همه مشخص شد

 

غلامرضا لطفعلیان مدیرعامل شرکت گاز لرستان با اشاره به ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران، اظهار داشت: ۴۰ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می گذرد و فراز و نشیب های بسیار زیادی را در این ۴۰ سال داشته ایم.

 

وی با بیان اینکه هر سال که گذشت و سال جدیدتر آمد توانمند بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به خصوص در زمینه پیشرفت های علمی، موشکی، دانشگاه ها و ... برای همه مشخص شد، عنوان کرد: سال های متمادی را مورد تحریم های ناجوانمردانه قرار گرفتیم و همین تحریم ها موجب شد که دست توانای افراد نخبه و تحصیلکرده را بگیریم و از توان آنها استفاده کردیم تا چرخ صنعت ما بچرخد.

 

پیشرفت های حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی زبانزد است

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه برعکس برخی که فکر می کنند که چرخ صنعت ما به خوبی نچرخیده باشد، اما من این اعتقاد را ندارم و در این حوزه پیشرفت های فراوانی داشته ایم، افزود: حوزه نفت، گاز و پتروشیمی کشور ۳۰ تا ۳۵ درصد صنعت کشور را تشکیل می دهد و در این حوزه ها پیشرفت های بسیار خوبی داشته ایم که در دنیا زبانزد خاص و عام است.

 

 

لطفعلیان با اشاره به پیشرفت های ایران اسلامی در حوزه طراحی و ساخت صنعت پتروشیمی، گاز و نفت، بیان داشت: کشور ایران در این حوزه به حد بالندگی رسیده و فراتر از آن نیز بوده است.

 

قبل از پیروزی انقلاب تنها چهار شهر کشور دارای گاز بودند

وی با تاکید بر اینکه شرکت ملی گاز ایران مستثنی از این قضیه نیست، افزود: اوایل انقلاب بحثی از گاز و گاز رسانی در کشور وجود نداشت، قبل از پیروزی انقلاب تنها چهار شهر دارای گاز بودند، آن هم نه به این شکل و شمایل امروز، برخی مناطق لوله کشی های غیر اصولی، غیر استاندارد و «روکار» بود و قسمت هایی از شهرهای شیراز، آبادان، تهران و اهواز گازرسانی شده بودند و این امر نیز در حد خیلی جزئی بود.

 

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه امروز همه مردم از این نعمت بهره مند هستند، بوی نامطبوع سوخت های فسیلی مانند نفت و عوارض پزشکی خیلی زیاد آنها را دیگر نداریم، افزود: امروز مردم به راحتی از این انرژی پاک استفاده می کنند و غیر از اینکه مردم از این موضوع ذی نفع هستند، یک سری از صنایع ما نیز از این نعمت الهی استفاده می کنند.

 

 

لطفعلیان با اشاره به اینکه از یک لیتر نفت خام ارزش بیشتری را می توانیم داشته باشیم اگر تبدیل به فرآورده ها شود، افزود: فرآوردها نیز این قابلیت را دارند که از آنها مشتقات دیگری را بگیرم، گاز ارزش افزوده خیلی خوبی دارد و می تواند صنایع ما را به خوبی بچرخاند.

 

هر اقدامی در حوزه صنعت گاز لرستان پس از پیروزی انقلاب رخ داده است

وی با بیان اینکه لرستان در گذشته در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی استانی ناشناخته بود، تصریح کرد: هر اقدامی در این حوزه رخ داده بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده و طی ۲۰ ساله گذشته این حوزه پیشرفت داشته است.

 

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با بیان اینکه صنعت پتروشیمی در لرستان قدمت کمتر از ۱۰ سال دارد، عنوان کرد: شرکت گاز در لرستان حدود ۲۰ سال بوده که اقدامات خود را شروع کرده است.

 

 

لطفعلیان با اشاره به اینکه دستگاه های خدمات رسان بعد از پیروزی انقلاب خدمات بسیار زیادی در حوزه ایجاد زیرساخت ها ارائه کرده اند، بیان داشت: در حال حاضر همکاران ما در شرکت توزیع برق کارهای بسیار بزرگی را انجام داده اند.

 

۹۹.۸ درصد جمعیت شهری لرستان از نعمت گاز برخوردار هستند

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب و اتمام جنگ تحمیلی تلاش دولتمردان بر این بود که خدمات شایانی را به مردم ارائه دهند، عنوان کرد: لرستان نیز در بحث زیرساخت ها جزء استان های برتر در کشور است.

 

مدیرعامل شرکت گاز لرستان با اشاره به اینکه در اواخر سال ۷۳ موضوع گاز رسانی به لرستان در دستور کار قرار گرفت، افزود: شرکت گاز لرستان به عنوان یک شرکت مستقل در سال ۷۸ تاسیس شد و خدمات رسانی به مردم را تا کنون انجام داده است.

 

 

لطفعلیان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۹.۸ درصد جمعیت شهری لرستان از نعمت گاز برخوردار است، تصریح کرد: ۲۴ شهر لرستان از نعمت گاز بهره مند شده اند.

 

هزار و ۴۰۰ روستای لرستان گازرسانی شده اند

وی با اشاره به اینکه عملیات گازرسانی تمام شهرهای لرستان غیر از شهر «شول آباد»  به اتمام رسیده است، افزود: مقدمات گاز رسانی به این شهر نیز انجام شده است، مجوز گاز رسانی به آن اخذ شده است و در حال تعیین پیمانکار برای انجام عملیات گاز رسانی به شهر «شول آباد» هستیم و تا پایان سالجاری پیمانکار آن مشخص می شود تا آخرین شهر لرستان نیز از نعمت گاز بهره مند شود.

 

مدیرعامل شرکت گاز لرستان، بیان داشت: چالش اصلی ما صعب العبور بودن مناطق برای گاز رسانی است چرا که این امر هزینه ها را بیشتر می کند، قبلا هزینه هر انشعاب و «علمک» شش میلیون تومان بود، از دو ماه قبل بر اساس پیگیری های انجام شده با وزیر نفت، هزینه هر انشعاب به ۱۲ میلیون تومان ارتقا پیدا کرد و این امر کمک فراوانی به ما کرد.

 

لطفعلیان با تاکید بر اینکه با همه این سختی ها اقدامات خیلی خوبی در حوزه گازرسانی در استان انجام شده است، افزود: در حال حاضر هزار و ۴۰۰ روستای لرستان از نعمت گاز بهره مند هستند.

 

عملیات گاز رسانی به شهرها و روستاهای لرستان تا پایان سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۰۰ روستای لرستان طی ایام دهه فجر از نعمت گاز بهره مند شدند، گفت: حدود ۲۰۰ واحد صنعتی استان نیز تا پایان امسال گاز رسانی آنها به اتمام خواهد رسید.

 

مدیرعامل شرکت گاز لرستان، گفت: جمعیت روستایی بهره مند از نعمت گاز لرستان به بالای ۹۰ درصد می رسد و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته عملیات گاز رسانی به شهرها و روستاهای لرستان تا پایان سال ۹۸ به اتمام خواهد رسید.

 

به هر روی، امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق های رشد و توسعه توسط جوانان مومن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: مهر

ارسال نظر

2 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران