انقلاب پایه‌گذار تمدن اسلامی؛ ۹۰ درصد موسیقی لرستان حماسی و سالم است

انقلاب پایه‌گذار تمدن اسلامی؛ ۹۰ درصد موسیقی لرستان حماسی و سالم است
شناسه خبـر : ۱۷۷۹۵ دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰

فرمانده سپاه لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی بنا دارد پایه‌گذار تمدن اسلامی باشد گفت: بیش از ۹۰درصد موسیقی لرستان حماسی و سالم است.

 

به گزارش سفیر افلاک، سردار مرتضی کشکولی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در راستای جشنواره آوای بیداری بابیان اینکه انقلاب اسلامی بنا دارد پایه‌گذار تمدن اسلامی باشد اظهار داشت: تمدن اسلامی منظومه‌ای از همه موضوعات، مباحث فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و همه مؤلفه‌های زندگی اجتماعی است و موسیقی نیز یکی از ملزومات این تمدن است.

 

وی با اشاره به اینکه هر تمدنی نیازمند موسیقی است افزود: موسیقی ما باید در شان انقلاب اسلامی و دارای ماهیت بیداری باشد و کمک کند که انسان به کمال برسد چراکه موسیقی اگر برای رشد و کمال باشد، تمدن ساز است.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان عنوان کرد: اسلام با موسیقی که از رشد و کمال جلوگیری کرده و فرد را به پستی و ذلت می‌کشاند، مخالف است ولی در غیر این صورت موسیقی را از ملزومات تمدن اسلامی می‌دانیم.

 

وی بیان کرد: این جشنواره بنا است گوشه‌ای از دید ما نسبت به موسیقی باشد؛ موسیقی که هرکسی می‌شنود با آن رشد کند، بیدار شود، ضد ظلم، عدالت‌خواه، مردم‌دوست، مردم خواه و آزادی‌خواه باشد و استقلال را به رسمیت بشناسد.

 

کشکولی تصریح کرد: ما به موسیقی که عمر انسان را به خمودی، خماری، انزوا، سستی، لهو و لعب بکشاند اعتقادی نداریم و این پاسخی به بخشی از کنسرت‌های موسیقی است که مبتذل هستند؛ توقع داریم وزارت ارشاد اسلامی در کشور ما و نمایند آن‌ها در استان، موسیقی کمال ساز و ارتقا بخش را مدنظر داشته و ترویج کند و امید داریم این جشنواره در استان نقطه عطفی برای همین بخش باشد.

 

وی خاطرنشان کرد: شاید بالای ۹۰ درصد موسیقی در لرستان موسیقی حماسی و سالم باشد، حتی در مراسم شادی و عروسی‌های ما که اوج شادی موسیقی است همه ابیات در وصف زیبایی‌های داماد، معرفی داماد به‌عنوان قهرمان و... بوده؛ حتی در دوران قبل از انقلاب کمتر از پنج درصد موسیقی مبتذل و پست وجود داشت.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: در روایت داریم که زندگی را چهار قسمت کنید بخشی کار، عبادت، استراحت و بخشی تفریح است که این نشان از اهمیت تفریح دارد.

 

وی اظهار داشت: دشمنان ما به دلیل اینکه نمی‌توانند جواب منطقی برای مطالبات اسلام داشته باشند با جوسازی به دنبال این هستند که نشان دهند ما ضد موسیقی هستیم؛ رشد موسیقی و تئاتر در بعد از انقلاب قابل‌مقایسه بازمان سابق نیست علیرغم اینکه قبل از انقلاب افراد بی‌حجاب بودند درحالی‌که امروزه بانوان چارچوب دین را رعایت و باحجاب هستند.

 

سردار کشکولی افزود: باوجود همین موضوع در لرستان حدود ۴۰۰ کنسرت داریم درحالی‌که دوران شاه شاید چهار کنسرت نداشتیم و با این شرایط دشمن ادعا دارد ما با موسیقی مخالفیم وزنان را محدود کرده‌ایم.

 

وی عنوان کرد: حضور بانوان در جامعه و حتی پیشرفت در کسب مدال‌های جهانی نیز با همین حجاب نقش مؤثری داشته اما دشمن به‌گونه‌ای نشان می‌دهد که جوانان ما فکر می‌کنند اسلام و دین با ورزش، سینما، موسیقی و... مخالف است که امیدواریم این جشنواره راهگشایی برای این مسائل باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران