اینستاگرام جولانگاه مسائل ضد فرهنگ اسلامی؛ از فضای مجازی برای مقابله با توطئه‌های دشمن استفاده شود

اینستاگرام جولانگاه مسائل ضد فرهنگ اسلامی؛ از فضای مجازی برای مقابله با توطئه‌های دشمن استفاده شود
شناسه خبـر : ۱۷۷۶۱ شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵

نماینده مردم پلدختر در مجلس با بیان اینکه اینستاگرام به جولانگاه مسائل ضد فرهنگ اسلامی تبدیل‌شده است گفت: امروز باید از ابزار فضای مجازی برای مقابله با توطئه‌های دشمن استفاده کرد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با تأکید بر سالم‌سازی فضای مجازی اظهار داشت: امروزه تمامی طیف‌های اجتماعی درگیر فضای مجازی شدند به‌طوری‌که بیشتر وقت نسل جوان ما در این فضا سپری می‌شود.

 

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت فضای مجازی افزود: امروز بایستی از ابزار فضای مجازی برای مقابله با توطئه‌های دشمنان استفاده کرد زیرا خالی کردن این عرصه توسط جوانان انقلابی، دست بدخواهان نظام را برای شیطنت در فضای مجازی باز می‌کند.

 

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ارتقاء سواد رسانه‌ای به‌عنوان زیرساخت استفاده از فضای مجازی باید موردتوجه قرار گیرد؛ به دلیل تنوع پیام‌رسان‌ها در ایران که متأسفانه اکثر آن‌ها از طریق سرورهای خارجی کنترل می‌شوند، بحث سالم‌سازی در این فضا به چالش تبدیل‌شده است.

 

وی بابیان اینکه در بیشتر کشورهای خارجی برای استفاده از پیام‌رسان‌ها قوانین محدودکننده برای سنین خاص در نظر گرفته می‌شود تصریح کرد: از یک‌ طرف دشمنان نظام در عرصه اقتصادی با تحریم‌های ظالمانه به دنبال ضربه زدن به‌نظام هستند ولی از طرفی اینترنت و پیام‌رسان‌های خارجی رایگان در اختیار ملت ما به‌خصوص نسل جوان قرار می‌دهند تا از فرهنگ اسلامی ایرانی منحرف شوند.

 

کاظمی گفت: اینستاگرام از پیام‌رسان‌های تصویری امروز به جولانگاه مسائل ضد فرهنگ اسلامی تبدیل‌شده است؛ در حوزه‌های مختلف فضای مجازی با میدان دادن به جوانان نخبه و کارشناس در حوزه فناوری اطلاعات می‌توان پیام‌رسان‌های داخلی را ارتقا داد و بدون هیچ محدودیتی از این ظرفیت برای کار در فضای مجازی استفاده کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: در پیام‌رسان‌های داخلی بهتر می‌توان بستر اشتغال مرتبط را با این حوزه‌ها ایجاد کرد و این کار دارای این مزیت بیشتر است و مدیریت این پیام‌رسان‌ها داخلی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران