امام جمعه الیگودرز:

روحیه اشرافی‌گری در برخی دولتمردان ریشه دوانده؛ استخدام‌های قبیله‌ای ظلم بزرگ به جوانان است

روحیه اشرافی‌گری در برخی دولتمردان ریشه دوانده؛ استخدام‌های قبیله‌ای ظلم بزرگ به جوانان است
شناسه خبـر : ۱۷۷۵۸ جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵

امام جمعه الیگودرز گفت: متاسفانه در شهرستان الیگودرز اگر یک نفر رابطه داشته باشد با نامه وسفارش استخدام می شود ولی اگر افرادی تمام ویژگیها، مدارک وشاخص ها را داشته باشد ولی چون پارتی و سفارشی ندارد استخدام نمی شود که این ظلم بزرگ به جوانان است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت الاسلام محمد علی ارزنده در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت زیبنب(س) وروز پرستار اظهار داشت: متاسفانه برخی مسئولان برای چهار روز دنیا وجایگاه خود حاضر به معامله هستند و حتی برخی افراد صلاحیت مسئولیت را نداشته ولی به خاطر مصلحت اندیشی این افراد در جایگاه خود باقی می مانند.

 

وی به راه اندازی بیمارستان شهید ولیان الیگودرز پس از گذشت 25 سال اشاره کرد و افزود: راه اندازی این بیمارستان امیدی برای اشتغال جوانان بیکار این شهرستان بود و قبل از افتتاح این بیمارستان حداقل سه هزارنفر ثبت نام کردند و به جوانان وعده دادند که جذب از طریق آزمون، گزینش و.... است اما عده ای خارج از موارد مذکور مشغول به کار شدند.

 

امام جمعه الیگودرز عنوان کرد: متاسفانه در برخی ادارات شهرستان برخی حتی در آزمون قبول شده ولی عده ای در ادارات به بهانه های مختلف از استخدام آن جلوگیری به عمل آورده اند و اشخاص دیگری را استخدام کرده اند ومتاسفانه اشخاصی سابقه کار در بیمارستان داشته اند ولی اخراج شده و عده ای دیگر مشغول به کار شده اند.

 

وی بیان کرد: هم اکنون نیز برای جذب نیرو در کارخانه شیرپگاه باید شاخص هایی برای معیار گزینش در نظر گرفته شود وافراد بر اساس آن شاخص ها ارزیابی وجذب شوند و سفارش هیچ مقام یا مسئولی را قبول نکنند، فرماندار شهرستان نیز این پیشنهاد را پذیرفتند و تاکید کردند حتما باید این موارد مدنظرقرار گیرد.

 

ارزنده تصریح کرد: متاسفانه در شهرستان الیگودرز اگر یک نفر رابطه داشته باشد با نامه وسفارش استخدام می شود ولی اگر افرادی تمام ویژگیها، مدارک وشاخص ها را داشته باشد ولی چون پارتی و سفارشی ندارد استخدام نمی شود که این ظلم بزرگ به جوانان این شهرستان است.

 

وی به سخنان مقام معظم رهبری در برخورد با اشرافی گری اشاره کرد و گفت: عده ای اوایل انقلاب مانند بقیه مردم اجاره نشین بوده یا منزل کوچکی داشتند امروز بعد از گذشت 40سال به ثروت های طاغوتی 10هزار میلیاردی رسیدند روحیه اشرافی گری در عده ای از دولتمردان ریشه دوانده است .

 

امام جمعه الیگودرز به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با جوانان اشاره کرد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در برابر دشمنان خواستار برخورد عقلانیت و شجاعانه هستند و هم اکنون بعد از اینکه آمریکایی ها زیر برجام زدند دولتمردان ما به دنبال اروپایی هستند که هر روز به دنبال تحریم ملت ایران هستند وهنوز رسما از برجام خارج نمی شوند.

 

وی افزود: هر چقدر رهبرانقلاب وعلما در خصوص فریب و نیرنگ اروپایی ها و دشمنان انقلاب سخنانی بیان کردند ولی این افراد ادعا دارند که هیچکس به جر آنها نمی تواند با جهانیان ارتباط برقرار کند، زمانی رئیس شورای امنیت عالی کشور اجازه دیداروزیر امور خارجه آمریکا را نمی دهد، دولتمردان ما حتی در برابر امیر کویت زانو زدند و هیچ جیزی به دست نیاورند

 

ارزنده به شفاف سازی بودجه 98 اشاره کرد بیان کرد: متاسفانه به اسم شفاف سازی بودجه 98 اعتبارات موسسه سازمان ومرکز حوزه علمیه ها را اعلام می کنند وبودجه ده ها نهاد وسازمان دیگررا پنهان می کنند در حالیکه  بودجه دانشگاه علوم پزشکی تهران 3840 میلیارد تومان برای سال 98 می باشد  که نسبت به سال  قبل 385 درصد افزایش یافته است و بودجه 8 مرکز فرهنگی حوزه  بیش از 30درصد کاهش پیدا می کندو برای بودجه جاری دولت که بیش از 1400میلیارد تومان چرا شفاف سازی انجام نمی شود؟!

 

 وی به سخنان اخبر دولتمردان نسبت به مسائل هسته ای و موشکی اشاره و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در زمانیکه پیشنهاد فعالیت علمی در خصوص انرژی هسته ای را مطرح کردند عده ای اصلا باور نداشته و لبخند می زدند وهمان افراد در سال 92 در سخنان خود در جمع معلمان بیان کردند امروز عرصه موشک نیست، دوران مذاکره است؛ مردم باید در این خصوص تامل وتفکر بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران