مسئولیت‌پذیری، تعهد و تخصص در جامعه نهادینه شود

مسئولیت‌پذیری، تعهد و تخصص در جامعه نهادینه شود
شناسه خبـر : ۱۷۷۳۹ چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: باید بتوانیم مسئولیت‌پذیری، تعهد، تخصص و مومن بودن را در افراد جامعه نهادینه کنیم چرا که مصداقی از رشد و شکوفایی فرهنگی جامعه محسوب می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک، بیژن دارایی عصر امروز در کارگاه ارتقا آگاهی و مهارت در حوزه پیشگیری های رشد مدار از آسیب ها و جرایم اظهار داشت: پیشگیری های رشد مدار یک شکل از پیشگیری های اجتماعی است که جامعه هدف آن به طور خاص راجع به اطفال و نوجوانانی است که در معرض خطر و آسیب هستند.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه تحت تاثیر برخی تئوری های حقوقی و جرم شناسی نمی توانیم تمام مسائل را متاثر در شخص بزهکار بدانیم افزود: باید برنامه ها را بر روی نهادهای حقوقی دیگر به عنوان بسترهای ارتکاب آسیب ها و جرایم سوق دهیم.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان عنوان کرد: یکی از بسترهای نگران کننده در اصل ها و جرایم اطفال و نوجوانان حوزه خانواده و والدین هستند؛ تاثیرپذیری فرزندان از والدین نسبت به سایر حوزه ها بیشتر است به همین خاطر در چند سال اخیر و تاکید مقام معظم رهبری در این حوزه ها برنامه ریزی خوبی شده است و باید بتوانیم چند ویژگی مسئولیت پذیری، تعهد، تخصص و مومن بودن را در افراد جامعه نهادینه کنیم چرا که اینها مصداقی از رشد و شکوفایی فرهنگی جامعه محسوب می‌شود.

 

وی بیان کرد: در مطالعه بر روی زندانیان به این نتیجه می رسیم که والدین این زندانیان درگیر مشکلات اقتصادی، فرهنگی و یا مشکلات دیگری بوده‌اند که فرزندانی خطر آفرین تحویل جامعه داده‌اند.

 

دارایی تصریح کرد: به زعم عموم مردم کارکرد قوه قضاییه صرفا برخورد بعد از اتفاق افتادن جرم است که البته این تکلیف قانونی انجام می‌شود، باید دانست که در سالهای اخیر قوه قضاییه مسئولیت خود را در خصوص پیشگیری های اجتماعی و فرهنگی تسری داده است و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم در بستر های مختلف جرم ساز، در قالب برنامه های آموزشی و فرهنگی به نحوی جدی به فرآیند پیشگیری از آسیب ها و جرایم از گذر اندیشه به عمل ورود کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران