بیان دستاوردهای 40 ساله انقلاب؛ سیاست‌های مقام معظم رهبری به جد دنبال شود

بیان دستاوردهای 40 ساله انقلاب؛ سیاست‌های مقام معظم رهبری به جد دنبال شود
شناسه خبـر : ۱۷۷۳۷ چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: موضوع 40 سالگی انقلاب بسیار مهم است و انتظار می‌رود ائمه جمعه 40 سالگی انقلاب را برجسته کنند و دستاوردهای مهم انقلاب را برای مردم بیان کنند.

به گزارش سفیر افلاک، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در همایش ائمه جمعه استان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: نماز جمعه یک‌نهاد مقدس، ولایی و زبان گویای مردم است و اندیشه‌های الهی و دینی را در جامعه ترویج می‌کند.

 

وی افزود: نماز جمعه فرهنگ‌سازی می‌کند و مرجع مردم است، این نماد با این اوصاف و تعبیر مقام معظم رهبری قرارگاه ایمان است، نماز جمعه قرارگاه وحدت است و نیازمند این است که با جدیت تمام به این‌سو حرکت کنیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه 19 دی‌ماه نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است تصریح کرد: 19 دی حماسه پایدار و جاودانه‌ای بود که ثمره آن چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی است و پایه اساسی انقلاب اسلامی 19 دی است؛ خون‌های پاکی در این حماسه ریخته شد که ثمره آن پیروزی انقلاب و نابودی رژیم شاهنشاهی شد که این دستاورد عظیم انقلاب اسلامی است.

 

وی بیان کرد: در 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران هستیم، این موضوع چهل‌سالگی انقلاب بسیار مهم است و انتظار می‌رود ائمه جمعه چهل‌سالگی انقلاب را برجسته کنند و دستاوردهای مهم انقلاب را برای مردم بیان کنند.

 

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: گاهی متأسفانه بعضی از افراد به خاطر اینکه رقیب خود را از صحنه کنار بگذارند دستاوردهای نظام را نادیده می‌گیرند که این کار خیلی بدی است؛ دستاوردهای نظام و انقلاب را باید بیان کرد، انقلاب اسلامی ما در این 40 سال چهار مرحله را گذرانده که مرحله نخست، رویارویی با طاغوت بود که از 19 دی آغاز شد.

 

وی بابیان اینکه 19 دی را می‌توانیم مرحله آغاز رویارویی با نظام طاغوت بدانیم گفت: مردم ما با طاغوت و رژیم شاهنشاهی مبارزه کردند، مرحله دوم رویارویی با رژیم متجاوز بعثی عراق بود که هشت سال با آن‌ها درگیر بودیم، مرحله سوم رویارویی با ضدانقلاب و منافقان بود که از روز نخست انقلاب شروع شد و تاکنون نیز ادامه دارد، افرادی بی‌بصیرت، فرصت‌طلب، سلطنت‌طلب و زیاده‌خواه که به‌عنوان عناصر خبیث هیچ اعتقادی ندارند و به هیچ‌چیز پایبند نیستند و تنها فرصت‌طلبی در وجودشان است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه مرحله چهارم رویارویی با استکبار جهانی است خاطرنشان کرد: الآن انقلاب در مرحله رویارویی با استکبار قرار دارد، رویارویی با استکبار جهانی جنگ اقتصادی و جنگ نرم است، این رویارویی با استکبار به نظر می‌رسد در چهل‌سالگی انقلاب اتفاق می‌افتد.

 

وی اظهار داشت: در تمام این مراحل از صفر شروع کردیم و به اوج رسیدیم، در رویارویی با رژیم طاغوت از صفر شروع کردیم، طاغوتی که آمریکا، انگلیس و کشورهای دیگر و رژیم صهیونیستی از آن حمایت می‌کردند ولی آن‌ها را سرنگون کردیم.

 

آیت‌الله میرعمادی افزود: در رویارویی با رژیم بعثی چیزی نداشتیم اما هشت سال باغیرت، شجاعت، ایمان و ولایت پیروز شدیم و امروز افتخارمان در پیشرفت‌های نظامی است، قدرت نظامی خودمان را با هیچ کشوری مقایسه نمی‌کنیم و مدیون هیچ کشوری نیستیم.

 

وی تصریح کرد: در رویارویی با دشمن متجاوز از صفر شروع کردیم و به صد رسیدیم؛ در رویارویی با ضدانقلاب نیز این منافقان در تهران اسلحه و خانه‌های تیمی داشتند ولی منافقان و دگراندیشان از بین رفتند، ذلیل و خوار شدند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: سیاست‌مداران دگراندیش الآن هم‌پیاله رقاصان و شراب‌خواران هستند و سلطنت‌طلب‌ها نیز به نان شب محتاج شدند، امروز ضدانقلاب‌ها، سلطنت‌طلب‌ها و دگراندیش‌ها در نظر مردم ایران منفور هستند.

 

وی گفت: هیچ غصه‌ای بر مسائل مقابله با استکبار جهانی نداشته باشید و با توکل بر خدا، ایمان و تقوا پیروز می‌شویم، این تحریم اقتصادی از بین می‌رود و روزی می‌رسد که اقتصاد ایران شکوفا خواهد شد، اگر روز نخستی که تحریم‌ها شروع شد مسائل اقتصادی رصد شود امروز وضع اقتصادی مردم بهتر شده است و مراکز صنعتی ما کار خود را انجام می‌دهند.

 

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: شرکت، مؤسسات و مراکز تولیدی که درگذشته تعطیل بودند الآن یکی پس از دیگری کار خود را شروع کرده‌اند و اگر این سیاست حمایت از کالای ایرانی را جدی می‌گرفتیم امروز تمامی کارخانه‌ها فعال بود.

 

وی اظهار داشت ما متأسفانه سیاست‌های مقام معظم رهبری را جدی نمی‌گیریم، اگر به‌صورت محکم این سیاست‌ها را دنبال می‌کردیم الآن بیشتر رونق پیدا می‌کردیم.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: الآن آرامش اقتصادی حاکم شده و قطعاً بهتر خواهد شد، استکبار جهانی منزوی‌شده است، با توجه به رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و با وحدت و انسجام پیروز می‌شویم.

 

وی افزود: دو تهدید و چالش داریم که باید مواظب باشیم، اولین تهدید فاصله گرفتن ما از ارزش‌ها و اصول انقلاب است، سلاح ما معنویت و ایمان است و آنچه ما را پیروز می‌کند معنویت است، ارزش‌ها نباید کمرنگ شود و ائمه جمعه باید نسبت به ارزش‌های انقلاب اسلامی باید حساس باشند.

 

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: مردم اساس انقلاب هستند بنابراین نباید از مردم فاصله بگیریم بلکه باید از حقوق مردم دفاع کنیم، ائمه جمعه باید زبان گویای مردم باشند، مردم را باید داشته باشیم.

 

وی بیان کرد: چیزی که امام‌جمعه را محبوب مردم خواهد کرد معنویت، اخلاق و احترام به مردم است، باید نماز جمعه تقویت شود چراکه نماز جمعه قرارگاه ایمان و معنویت است، راهکار تقویت معنویت ایمان و مسائل دینی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان تصریح کرد: راهکاری که می‌تواند ما را سربلند کند حفظ وحدت، انسجام و یکپارچگی است و هیچ جامعه‌ای از وحدت ضرر نکرده ولی از تفرقه ضرر کردند.

 

وی گفت: باید امروز انسجام را بیشتر کنیم، امروز در برابر شیطان بزرگ قرار گرفتیم و رویارویی ما با استکبار جهانی است و باید وحدت، انسجام، یکپارچگی و ارتباط با مردم را بیشتر کنیم و نماز جمعه باید محل جذب، محور وحدت و انسجام باشد و نیروهای نخبه را جذب کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران