کتابخانه آیتی بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد

کتابخانه آیتی بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد
شناسه خبـر : ۱۷۷۱۸ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱

فرماندار ویژه بروجرد گفت: تلاش می‌شود کتابخانه استاد آیتی بروجرد تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش سفیر افلاک، رضا آریایی صبح امروز در جلسه کتابخانه‌ها که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: گسترش فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی تنها برگزاری چند نشست و جلسه نیست چراکه افرادی که در این جلسه حضور دارند خودشان با کتاب و کتاب‌خوانی و ضرورت توسعه آن آشنایی دارند لذا باید به دنبال این باشیم که افرادی را که کمتر به کتاب‌خوانی توجه دارند را به سمت کتاب‌خوانی و مطالعه هدایت کنیم.

 

وی افزود: نهادینه کردن فرهنگ مطالعه بسیار ضروری است و برای این اقدام باید ابتدا از کودکان شروع کنیم و این رده سنی را به خواندن و مطالعه کتاب دعوت کنیم؛ قصه‌گویی درگذشته بسیار مورد استقبال کودکان بود و با شنیدن قصه‌ها، کودکان کم‌کم به سمت کتاب‌خوانی و مطالعه دعوت می‌شدند و برای کودکان کم سن و سال، قصه‌ها گاهی به‌صورت شعر بیان می‌شد تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به فاصله بین کتاب و افراد جامعه عنوان کرد: اگر بین انسان‌ها و کتاب فاصله‌ای رخ دهد، آن جامعه با چالش جدی مواجه می‌شود درحالی‌که بامطالعه کتاب می‌توان عبرت‌ها و تجربیات لازم را در تاریخ گذشته کسب کرد.

 

وی بیان کرد: اگر ارتباط بین کتاب و کتاب‌خوانی با نسل جدید قطع شود و جای خود را به فضای مجازی دهد قطعاً مشکلاتی رخ خواهد داد چراکه در فضای مجازی گاهی دروغ‌هایی هم عنوان‌شده و به مخاطبان تزریق می‌شود اما مطالب موجود در کتاب نتیجه مدت‌ها زحمات یک نویسنده بوده که دارای اعتبار است.

 

آریایی تصریح کرد: در بحث کتاب‌خوانی و افزایش مطالعه نباید فقط به اینکه تعدادی از افراد در کتابخانه‌ها حاضر می‌شوند اکتفا کرد چراکه لازم است دانش آموزان بامطالعه و کتاب‌خوانی آشنا شوند و از این طریق نیز می‌توان نسل جدید را برای کتاب‌خوانی تشویق کرد. 

 

وی گفت: برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی لازم است که همه بخش‌ها وارد کار شوند و دهه فجر فرصت مناسبی است تا در راستای گسترش این فرهنگ اقدام شود و می‌توان با برنامه‌ریزی و ارائه ایده‌های جدید برای تحقق این هدف گام برداشت.

 

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره کتابخانه‌های نیمه‌کاره بروجرد خاطرنشان کرد: امسال ۵۸۷ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل این دو کتابخانه در نظر گرفته شد که با پیگیری لازم قرار شد از این میزان اعتبار ۴۸۷ میلیون و ۵۰۰هزار تومان برای تکمیل کتابخانه استاد آیتی که ۹۰ درصد پیشرفت دارد هزینه شود و ۱۰۰میلیون تومان نیز برای کتابخانه باهنر در نظر گرفته‌شده است؛ تلاش می‌شود تا کتابخانه استاد آیتی تا پایان سال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران