تلاش بانوان شوراهای شهر لرستان برای تحقق عدالت اجتماعی؛ شناسایی مشکلات و رفع آن در اولویت باشد

تلاش بانوان شوراهای شهر لرستان برای تحقق عدالت اجتماعی؛ شناسایی مشکلات و رفع آن در اولویت باشد
شناسه خبـر : ۱۷۷۰۳ دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷

مدیرکل بانوان استان لرستان گفت: بانوان شورای شهر‌های لرستان باید در طرح‌های تفضیلی و انتصابات حوزه شهرداری‌ها برای تحقق عدالت اجتماعی تلاش کنند.

به گزارش سفیر افلاک، ناهید پرویز پور شامگاه یکشنبه در جلسه هم‌اندیشی و هم‌افزایی بانوان اظهار داشت: حضور زنان در مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی نشان از بلوغ و توسعه‌یافتگی زنان استان است؛ شورا‌ی اسلامی شهر‌ها یکی از بسترهای مناسب است که می‌تواند محلی برای ایفای نقش زنان در حوزه مدیریت و برنامه‌ریزی شهری باشد.

 

وی بابیان اینکه شورای شهر ظرفیتی وسیع برای نشان دادن قابلیت‌های زنان است و سبب توسعه کارآمد شهرها می‌شود افزود: به دلیل اینکه جنس فعالیت شوراهای شهر و روستا، فرهنگی و اجتماعی است همین موضوع باعث می‌شود تا علاقه‌مندی زنان برای شرکت در انتخابات شوراها و فعالیت در آن بیشتر شود؛ تفاوت مهم نگرشی که زنان به مسائل و پدیده‌های شهری دارند ضرورت حضور این قشر را در شوراها بیشتر می‌کند.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان تصریح کرد: طی دوره پنجم انتخابات شوراها ۶۵۱ کاندیدای زن در رقابت‌های انتخاباتی شرکت کردند و این آمار در مقایسه با دوره چهارم که ۳۵۹ نفر ثبت‌نام کرده بودند ۸۱ درصد افزایش داشته است؛ از این تعداد ۱۰ نفر به شوراهای شهر و ۱۶۴ نفر به شوراهای روستایی راه یافتند.

 

وی بیان کرد: اعضای زن شوراها علاوه بر نگاه کلان به مسائل شهری به‌عنوان نمایندگان جامعه زنان باید با ارتباط و تعامل با اقشار جامعه، نسبت به نیاز‌سنجی و اولویت‌بندی مطالبات آنان در حوزه شهری اقدام و برای تحقق انتظارات تلاش کنند؛ زنان باید در تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای ایجاد فضاهای شهری مناسب نقش مؤثری داشته باشند چراکه اگر حضور زنان در این عرصه کمرنگ باشد، جامعه آنان از حقوق خود محروم می‌مانند.

 

پرویز پور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زنان عموماً زمان بیشتری را نسبت به مردان به کار در داخل و اطراف منزل اختصاص می‌دهند، به دلیل تجارب روزانه‌شان به بینش عمیق‌تری ازآنچه برای ساخت محیط موردنیاز است دست می‌یابند؛ لازم است زنان عضو شوراهای شهر، مشکلاتی را که به دلیل جنسیت با آن روبه‌رو هستند شناسایی کرده و در برنامه‌ها برای رفع آن‌ها لحاظ کنند؛ بانوان شورای شهر‌های استان باید در طرح‌های تفضیلی و انتصابات حوزه شهرداری‌ها برای تحقق عدالت اجتماعی تلاش کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران