مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران:

قوانین و مقررات مربوط به امور ایثارگران مورد بررسی قرار گیرد

قوانین و مقررات مربوط به امور ایثارگران مورد بررسی قرار گیرد
شناسه خبـر : ۱۷۵۴۳ یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه قوانین و مقررات مربوط به امور ایثارگران باید مورد بررسی قرار گیرد گفت: دلیل اینکه بسیاری از قوانین به‌درستی انجام نمی‌شود، نظارت ضعیف است.

به گزارش سفیر افلاک، غلامرضا یاوند عباسی ظهر امروز در شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی لرستان بابیان اینکه رسالت بنیاد شهید رسیدگی به امور ایثارگران است و نبود اعتبار دلیل بر سلب مسئولیت به‌یک‌باره نمی‌شود اظهار داشت: اغلب دستگاه‌ها هزینه درمان را تقبل نکرده‌اند و جانبازان و ایثارگران دچار درد تحمیل هزینه شده‌اند.

 

وی عنوان کرد: وزیر کشور نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور نوشته تا درمان توسط بنیاد شهید تا پایان سال به روال سابق باشد و اگر قرار است دستگاه‌های اجرایی متولی بحث درمان باشند در اعتبارات سال آینده پیش‌بینی شود؛ آئین‌نامه این شورا با موافقت وزیر کشور به استانداری‌ها ابلاغ شد و جلسات این شورا سه ماه یک‌بار با ریاست استانداران یا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع باید تشکیل شود.

 

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بابیان اینکه قوانین و مقررات مربوط به امور ایثارگران باید موردبررسی قرار گیرد افزود: تصویب قانون و مقررات، نظارت و پیگیری اجرای قوانین تکلیف این شورا است و دلیل اینکه بسیاری از قوانین به‌درستی انجام نمی‌شود، نظارت ضعیف است.

 

وی بابیان اینکه مناسبت‌های تقویمی تکریم ایثارگران و جانبازان در دستور کار قرار گیرد تصریح کرد: یکی از بهترین روش‌های تکریم ایثارگران توانمند تصدی پست مدیریتی است که البته ایثارگران باید تمام توان خود در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به‌کارگیرند تا مردم از نشانه‌های بارز خانواده‌های ایثارگران را مدیران مطلوب بدانند.

 

یاوند عباسی گفت: توجه به خانواده‌های ایثارگران و تکریم آنان بسیار اهمیت دارد، ایثارگران به‌اندازه کافی تجلیل نشدند و حذف افراد خانواده‌های شهدا و ایثارگر از سهمیه‌ها، به معنای محدود کردن آنان است.

 

وی با انتقاد از مناسب‌سازی امکان و معابر عمومی اظهار داشت: ذیل ماده 2 قانون جامع معلولین، ستاد مناسب‌سازی معابر و اماکن عمومی با ریاست وزیر کشور و در استانداری‌ها توسط معاون عمرانی استاندار اداره می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران