معاون استاندار لرستان:

37 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی بنیاد شهید لرستان جذب نشد؛ توجه به استخدام فرزندان شهدا و ایثارگر

37 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی بنیاد شهید لرستان جذب نشد؛ توجه به استخدام فرزندان شهدا و ایثارگر
شناسه خبـر : ۱۷۵۴۲ یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳

معاون استاندار لرستان گفت: 37 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی در اختیار بنیاد شهید است اما این میزان اعتبار هنوز جذب نشده است.

به گزارش سفیر افلاک، گودرز امیری ظهر امروز در جلسه شورای مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزاری شد با اشاره به استخدام فرزندان شهدا و ایثارگر اظهار داشت: جاهایی که مجوز قانونی باشد حتماً دستگاه‌های اجرایی باید رعایت کنند و استاندار لرستان نیز این موضوع را طی نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده و حتی برخی دستگاه‌ها به‌صورت شرکتی می‌خواهد نیرو بگیرد این دستورالعمل را لحاظ کنند.

 

وی بابیان اینکه در راستای اشتغال در حال حاضر 37 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی در اختیار بنیاد شهید است عنوان کرد: این اعتبارات هنوز جذب نشده است و اگر شرایط برای افراد مهیا است تلاش لازم صورت گیرد تا وارد این چرخه شوند.

 

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: این روزها بحث کوچک کردن دولت، محدودیت اعتبار و هزینه و عدم صدور مجوزهای استخدامی مطرح است و باید به بحث کارآفرینی و سرمایه‌گذاری فک کنیم؛ اگر فرزندان شهدا و ایثارگران اتحادیه و تعاونی تشکیل دهند و در قالب کارآفرینی و ایجاد واحدهای تولیدی فعالیت کنند، تسهیلات خوبی در سطح استان لحاظ شده و منابع خوبی در راستای اشتغال روستایی، اشتغال فراگیر، رونق، حمایتی و مشاغل خانگی در استان وجود دارد.

 

وی افزود: اگر تعاونی‌های مربوط به خانواده شهدا پای‌کار بیایند این قول را می‌دهیم برای یارانه سودشان از کمک‌های فنی و اعتباری نیز استفاده کنیم، همچنین در بحث توسعه و کشت گیاهان دارویی و یا کشت درختان مثمر در اراضی شیب‌دار، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی در این راستا کمک می‌کنند.

 

امیری بیان کرد: اگر هرکدام از ما به کارهای قانونی خود عمل کنیم به‌طورقطع مشکلات قابل‌رفع است؛ گروهی از ایثارگران کارمند و شاغل هستند که رابطین یا مشاوران مدیران دستگاه‌های اجرایی رسیدگی و پیگیری می‌کنند و در شورای هماهنگی امور ایثارگران مباحث مربوط به آن‌ها مطرح می‌شود و اگر مواردی قابل‌رفع باشد، مشکلات برطرف می‌شود.

 

وی افزود: اگر درجاهایی قوانین و مقررات مشکل دارد مشاوران ادارات باید این قوانین و مقرراتی که ایراد دارد را به کمیته نظارت بر اجرای قوانین و مقررات ارسال کنند و اگر نیاز است حتی با امضای استاندار برای رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور ارسال کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران