مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران:

بهترین روش تکریم ایثارگران اجرای قانون است؛ عدم اجرای قوانین دولت و نظام را زیر سوال می‌برد

بهترین روش تکریم ایثارگران اجرای قانون است؛ عدم اجرای قوانین دولت و نظام را زیر سوال می‌برد
شناسه خبـر : ۱۷۵۳۶ یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه بهترین روش تکریم ایثارگران اجرای قانون است گفت: خیلی از قوانینی که مصوب شده اجرا نمی‌شود و این اجرا نشدن هم اهداف دولت و نظام را زیر سؤال می‌برد و هم کام ایثارگر را شیرین نمی‌کند.

به گزارش سفیر افلاک، غلامرضا یاوند عباسی شامگاه شنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اظهار داشت: یکی از نکاتی که در این شورا باید مدنظر قرار دهیم، چرایی انقلاب است که باید این موضوع در مجموعه فرهنگی انقلاب و دفاع مقدس استان دیده شود.

 

وی عنوان کرد: باید این نکته دیده شود که مردم ما توسط استکبار جهانی چطور تحقیر می‌شدند و به دنبال هویت دینی و ملی خودشان بودند که سبب شد این انقلاب را خواستار شدند، باید نقش مردم استان تبیین شود و پس‌ازآن به بخش دفاع مقدس برسیم.

 

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با اشاره به اینکه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید فضایی را ایجاد کند برای هم‌افزایی و ارتقا کیفیت کار فرهنگی بیان کرد: این شورای باید مهندسی فرهنگی را در دستور کار قرار دهد و بسترهایی را به وجود بیاورد که مرتباً اثرگذاری خود را در جامعه داشته باشد؛ باید برنامه‌ها در رفتار انسان نهادینه شود و کارهایی که شورای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت انجام می‌دهد هم‌افزایی‌ها را به وجود بیاورد.

 

وی بیان کرد: متأسفانه جنگ تحمیلی سبب گم‌شدن پدیده بزرگی به نام انقلاب اسلامی شد و همه درگیر دفاع شدیم و امروز خیلی از انقلاب نمی‌گوییم و هنوز بازشناسی نکردیم و نمی‌دانیم نقش مردم استانمان در انقلاب چه بوده و چطور باید این‌ها را نشان دهیم.

 

یاوند عباسی بابیان اینکه شورای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت باید به این مسئله جدی بپردازد که چگونه وارد زندگی مردم شده و تبدیل به ایثار اجتماعی شود تصریح کرد: ایثار اجتماعی در اهدا خون، اهدا عضو و اهدا سلول‌های بنیادی در مدرسه‌سازی، دانشگاه سازی، مهدکودک سازی و حتی ساخت پارک خود را نشان دهد.

 

وی افزود: می‌توانیم در این شورا منظر شهری را متناسب با نقش مردم در دوران دفاع مقدس برنامه‌ریزی و طراحی کنیم، رزمندگان لرستان قطعاً از مؤثرترین بچه‌های جنگ بودند و باید نقش برجسته آنان را کشف کنیم و در منظر شهری نشان دهیم.

 

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بابیان اینکه مجموعه فرهنگی دفاع مقدس پیشرفت فیزیکی قابل‌توجهی دارد و یک‌فاز آن در 22 بهمن امسال افتتاح می‌شود گفت: موزه دفاع مقدس لرستان می‌تواند گردشگران زیادی را جذب کند، موقعیتی که این مجموعه فرهنگی دارد به خاطر نقطه قرارگیری و اشرافی است که به شهر دارد و خیلی اثرگذارتر از مجموعه‌ای است که در تهران است.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشنامه دفاع مقدس استان به مراحل نهایی نرسیده باید سریع انجام شود چراکه آثار ماندگاری است که استان به آن نیاز دارد و می‌توانیم از 20 درصد اعتبارات فرهنگی و اعتبارات پژوهشی این کار را انجام دهیم.

 

یاوند عباسی اظهار داشت: یادواره‌های شهدا باید کیفی سازی شود چراکه این یادواره‌ها به یک مراسم سوگ تبدیل‌شده است درحالی‌که شب‌های عملیات اگر گریه‌ای هم شده از شوق بوده نه و از ترش و غم؛ باید در این یادواره‌ها از آرمان‌های شهدا، وصایا شهدای و پژوهش‌هایی که بر وصایا شهدا انجام‌شده است گفت و دستاوردها را در یادواره‌های شهدا مطرح کنیم.

 

وی افزود: جنگ یعنی اتفاقی که ویرانی، نابود و سیاهی است و در همه جای دنیا اتفاق می‌افتد، پدیده دیگر مقاومت و پایداری است و آنچه در دفاع مقدس، فلسطین، لبنان و یمن می‌بینیم همه پایداری است و ویژگی‌های منحصربه‌فردی که دفاع مقدس دارد را درجاهای دیگر نمی‌بینیم.

 

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران بیان کرد: دفاع مقدس ظرفیت‌هایی دارد که مقام معظم رهبری فرمودند جنگ گنج است و ما باید از این گنج استخراج‌کنیم و سال‌های سال این استخراج وجود دارد که شورای ترویج فرهنگ ایثاروشهادت ازجمله ظرفیت‌هایی است که باید به دنبال این استخراج‌ها باشد.

 

وی بابیان اینکه بهترین روش تکریم ایثارگران این است که قانونی که ابلاغ شد بلافاصله اجرا شود تصریح کرد: قانون جامع خدمات‌رسانی و بحث سند راهبردی خدمات‌رسانی برای رزمندگان در دولت تدبیر و امید ابلاغ شد؛ خیلی از قوانینی که مصوب شده اجرا نمی‌شود و این اجرا نشدن هم اهداف دولت و نظام را زیر سؤال می‌برد و هم کام ایثارگر را شیرین نمی‌کند.

 

یاوند عباسی با اشاره به اینکه باید ایثارگران توانمندی که انگیزه دارند پست‌های مدیریتی را به دستشان بدهیم خاطرنشان کرد: بهترین روش ترویج ایثار و شهادت این است که ایثارگری که پست مدیریتی گرفت چنان خوب کار کند که برای مردم فرهنگ شود تا هر جا خوب کار می‌شود بدانند حتماً از ایثارگران است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران