استاندار لرستان:

حق خانواده شهدا در بحث اشتغال به خوبی ادا نشده؛ از قوانین استخدامی تخطی نشود

حق خانواده شهدا در بحث اشتغال به خوبی ادا نشده؛ از قوانین استخدامی تخطی نشود
شناسه خبـر : ۱۷۵۳۴ شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰

استاندار لرستان گفت: هنوز حق خانواده شهدا در بحث اشتغال به خوبی ادا نشده و شاهد مشکل فرزندان ایثارگران در این رابطه هستیم.

به گزارش سفیر افلاک، سید موسی خادمی امشب در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد با اشاره به بهره برداری از پروژه موزه دفاع مقدس لرستان اظهار داشت: تکمیل باغ موزه دفاع مقدس به صورت ویژه رسیدگی شود تا همزمان با پنج استان دیگر به بهره‌برداری برسد.

 

وی افزود: دولت تمام تلاش خود را در بحث ایثار و شهادت داشته است و مردم و بخش خصوصی نیز باید پای کار بیایند تا این مهم به نحو احسن پیگیری شود.

 

استاندار لرستان به اشتغال و استخدامی خانواده شهدا اشاره و بیان کرد: در بحث اشتغال بیش از ۳۶۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران و ۱۴ نفر از خانواده شهدا مشغول با کار شده اند ولی با این وجود هنوز حق خانواده شهدا در بحث اشتغال به خوبی ادا نشده و شاهد مشکل فرزندان ایثارگران در این رابطه هستیم.

 

وی با بیان ایینکه دستگاه‌های ذی‌ربط موظف به پیگیری‌های لازم هستند و تمامی دستگاه ها در استخدامی‌ها حتی در حوزه خصوصی باید توجه لازم را به این افراد داشته باشند تصریح کرد: آمار بیکاری در استان بالا بوده و لازم است در مباحث استخدامی از قوانین و بخش‌نامه‌های مربوط به این حوزه تخطی نکنیم و سهمیه ایثارگران و شهدا در استخدام‌ها مدنظر قرار گیرد.

 

خادمی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در بحث فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده‌های شهدا توجه لازم را داشته و ساماندهی مزار شهدا از جمله موارد مهم مورد توجه دولت بوده است گفت: جلسات و شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید به سمت فرهنگ‌سازی در تمامی زمینه‌ها سوق داده شود.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز ایثارگری در حوزه اقتصادی است و طی این ایام ایثارگری در بخش اشتغال آفرینی نمود پیدا می‌کند؛ جامعه ما بستر پذیرش ایثارگری از جنس متفاوت نسبت به گذشته را دارد و در این راستا کار ترویج را باید به حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی هدایت کنیم؛ این جامعه بستر پذیرش فرهنگ ایثارگری را دارد و باید این فرهنگ را با نسل حاضر و آینده به خوبی انتقال دهیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران