معاون هماهنگ کننده ناجا:

امنیت ایران در دنیا مثال زدنی است؛ تقدیم 12 هزار شهید ناجا

امنیت ایران در دنیا مثال زدنی است؛ تقدیم 12 هزار شهید ناجا
شناسه خبـر : ۱۷۵۱۱ پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵

معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه امنیت ایران در دنیا مثال زدنی است گفت: نیروی انتظامی افتخار دارد 12 هزار شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

به گزارش سفیر افلاک، سردار محمد علی نوری نژاد عصر امروز در مراسم چهلم شهید سید نورخدا موسوی اظهار داشت: به عنوان یک عضو نیروی انتظامی از همه شما قدردانی می‌کنم و از طرف فرمانده نیروی انتظامی به خاطر برگزاری تشییع باشکوه پیکر شهید بزرگوار تشکر می‌کنم چرا که تشییع پیکر شهید در استان و کشور مثال زدنی بود و از مردم مومن، دلیر و سلحشور استان لرستان غیر از این انتظار نیست.

 

وی با بیان اینکه ملت بزگوار ایران به ویژه مردم لرستان قدر شناس کسانی هستند که در برقراری امنیت و نظم کشور جان خود را فدا می‌کنند عنوان کرد: در نیروی انتظامی از جوانان سلحشور، متدین و رزمنده استان لرستان کم نداریم، جوانان غیوری که وقتی وارد نیروی انتظامی می‌شوند امنیت خود را فدای امنیت مردم می‌کنند.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا بیان کرد: به لطف خدا روحیه، شجاعت و مقاومت دلیرانه جوانان زبانزد خاص و عام است و زمانی که به شهادت می رسند فضای معنوی کشور را معنوی تر می کنند؛ شهید سید نورخدا موسوی تنها شهید شناخته شده برای شهر خرم‌آباد، لرستان و کشور ایران نبود بلکه فضای مجازی را که رصد می کنیم در مورد این شهدای بزرگوار که معنویت بخش هستند ملاحظه می شود که آوازه‌ای جهانی دارد.

 

نوری نژاد با بیان اینکه خانواده شهید موسوی به مدت 10 سال حماسه سازی و ایثارگری کردند و این آوازه به گوش همه جهان رسیده است خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از توانمندی این جوانان غیور و دلاور در اجرای ماموریتش بهره‌مند است و سختی‌های فراوانی دارد و در کوی و برزن، جاده و خیابان، دریا و هر جا که قلمرو نظام مقدس جمهوری اسلامی است ماموران نیروی انتظامی آماده برای انجام ماموریت هستند.

 

وی اظهار داشت: این ماموریت پیچیده‌ هوشمندی می‌طلبد چرا که طرف مقابل یا عوامل دشمن هستند و یا حریف، که با آمادگی به میدان می‌آیند و ملاحظه می‌کنید که استکبار جهانی با تمام توان ورود پیدا کرده است به طوری که پول و طرح می‌دهند و تروریست می ‌فرستند و در دسترسی به تجهیزات و مقدورات مانع می‌شود.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: وقتی دشمن با این حربه و آمادگی ورود پیدا کرده و مقابله می‌کند حتما باید کسانی که امنیت برقرار می‌کنند آماده و فداکار باشند که به حمد الله نیروی انتظامی از چنین پشتوانه‌ای برخوردار است؛  در10 الی 15 روز گذشته حادثه تروریستی که در چابهار اتفاق افتاد معلوم شد که دشمن اصلی مقابله با تروریسم نیروی انتظامی است و عملیات انتحاری بر علیه مقر نیروی انتظامی انجام دادند.

 

وی افزود: وقتی شهدای این حادثه را برای تشییع بردند در شهر چابهار و یاسوج حضور مردم حماسی و شگفت انگیز بود و انتظاری غیر از این نبود، آنچنان که فرماندهی معظم کل قوا در فرمایشات خود به این استناد اشاره فرمود که معنویت، ایثار و شهادت در جامعه پشتوانه نظام و انقلاب است.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه وقتی که یک جوان جانش را در راه دفاع از نظام اسلامی قرار می‌دهد مردم به میدان می‌آیند و از این جوان و شهید بزرگوار قدردانی می‌کنند افزود: نیروی انتظامی باید از این سرمایه اجتماعی و فداکارانی که دارد استفاده کند، استفاده در راستای ارتقا معنویت در داخل نیرو و فرهنگ سازی سازمانی، چه سرمایه‌ای از این بالاتر است جوانی که نمونه و نمادی از ایثارگری است همیشه سرلوحه و سرمشق برای خادمی در نیروی انتظامی باشد.

 

نوری نژاد خاطرنشان کرد زمانی که شهید بزرگوار جانباز بودند همکاران ما در ستاد انتظامی لرستان انتظامی محلی را در داخل ستاد به نام شهید زنده نامگذاری کرده بودند و نمادی بود از جانباز سید نورخدا موسوی و الان باید این یادمان به نام یادمان شهید نه تنها در داخل ستاد انتظامی بلکه در داخل شهر وجود داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه شما گوهری داشتید و مردم باید از معنویت این گوهر بهره بگیرند گفت: بنا به فرمایش فرمانده معظم کل قوا شهدا چراغ هایی هستند تا راه گم نشود، دنیای مادی وسوسه‌های زیادی برای منحرف شدن انسان دارد، این شهدا چراغ‌هایی هستند تا بدرخشند و هر کس آنان را ببیند بداند خدای متعال از ما چه می‌خواهد و آموزه‌های دینی ما چیست.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: قول می‌دهم همکاران این شهید بزرگوار در اقصا نقاط کشور در انجام ماموریت در مرزها، برقراری امنیت در شهرها، در مقابله با اشراری که به جان و مال مردم نظر سو دارند با قدرت و با شدت از این امنیت حفاظت کنند، امنیتی که مثال زدنی در دنیا است.

 

وی بیان کرد: امنیت کشور که نیروی انتظامی مسئول برقراری آن است با کمک همه سازمان‌های امنیتی مثال زدنی است و با تجهیزات، پول و امکانات مادی برقرار نمی‌شود بلکه حتما نیاز به مامورانی دارد فداکار، باهوش، معنوی، جان فدا و امانت دار که وظیفه داریم در نیروی انتظامی با سازماندهی نیروها در این جهت و با به کارگیری و استفاده از معنویتی که شهدا به سازمان نیروی انتظامی دارند استفاده کنیم و این راه را ادامه دهیم.

 

نوری نژاد با بیان اینکه نیروی انتظامی افتخار دارد که 12 هزار شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است اظهار داشت: این شهدا تقدیم شده اند تا جوانان کشور از آسیب‌هایی که وجود دارد مصون باشند.

 

وی تصریح کرد: در مرزهای کشور جوان فدا می‌شود برای اینکه امنیت شهر برقرار باشد و موقعی که مردم به خواب آرام می‌روند جوانانی هستند که چشمانشان باز است و در حال نگهبانی هستند.

 

معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه اگر مرزهای کشور با توطئه‌های دشمن تهدید می شود کسانی هستند که شبانه روز از مرزها دفاع می‌کنند افزود: نیروی انتظامی موفق شده جلوی رشد مرگ و میر ناشی از تصادفات را بگیرد و توان خواهد داشت با برنامه‌ریزی این تلفات را کاهش دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران