رئیس کل دادگستری لرستان:

بخش‌های آسیب‌پذیر شناسایی شود؛ جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیر مجار در حاشیه رودخانه‌ها

بخش‌های آسیب‌پذیر شناسایی شود؛ جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیر مجار در حاشیه رودخانه‌ها
شناسه خبـر : ۱۷۴۹۳ چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه بخش‌های آسیب‌پذیر و محروم شناسایی و از گسترش ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری شود گفت: از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها جلوگیری شود.

به گزارش سفیر افلاک، جعفر بدری شامگاه سه شنبه در شورای اداری معمولان با بیان اینکه باید در تمام زمینه‌ها هدفمند جلو رفت و با نزاع دسته‌جمعی که سبب وحشت بین مردم می شود به‌شدت برخورد میکنیم اظهار داشت: بیشتر دعاوی قبل از این‌که به مرحله قضایی برسد مرتفع شده‌اند چرا که فرهنگ بالای مردم و نقش ریش سفیدان محلی در مرتفع شدن این دعاوی موثر است.

 

وی با تاکید بر اینکه در دستگاه قضا تکریم ارباب رجوع از مسائل مورد توجه است افزود: مسئولان ادارات باید با کمال عدل، انصاف و تکریم ارباب‌رجوع به خدمت رسانی بپردازند و این احترام به ارباب رجوع را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

 

رئیس‌کل دادگستری لرستان عنوان کرد: مسئولان به همراه روحانیت در هر منطقه و ایجاد فرهنگ‌سازی با انسجام، وحدت و ارتباط با مردم، ارتقاء قانون‌گرایی در بین آن‌ها را در دستور کار قرار دهند.

 

وی ضمن تبریک انتصاب حجت‌الاسلام موسوی به‌عنوان امام‌جمعه معمولان تصریح کرد: تلاش روحانیت و فرهنگ سازی کمک مؤثری به دستگاه قضایی می‌کند و به‌طور قطع دستگاه‌هایی که با بی‌برنامگی و سو تدبیر حرکت می‌کنند موفق نمی‌شوند؛ همه خدمت‌گزار مردم هستیم که با تلاش و هم‌فکری می‌توان بخش‌های آسیب‌پذیر و محروم را شناسایی و ازگسترش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه جلوگیری و معضلات اجتماعی را کاهش داد.

 

بدری مهمترین معضل اجتماعی امروز را بیکاری جوانان دانست و گفت: با ایجاد شغل و برطرف ‌کردن مسائل و مشکلات از زندگی مردم بر اساس سیاست‌گذاری مشخص می توان منافع ملی را کنترل و هدایت کرد و در استانی که درآمد بیشتر مردم آن بر پایه کشاورزی است به ایجاد شغل و درآمد زایی برای مردم پرداخت و در هر منطقه با ارائه قطب طرح‌های شغلی به‌ویژه در مناطق محروم همچون لرستان بر اساس رضایت‌مندی مردم شغل ایجاد کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: باید از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در کنار رودخانه‌ها جلوگیری کرد چرا که در زمان وقوع سیلاب خسارات هنگفتی به مردم وارد می شود که دستگاه های متولی برای جلوگیری از اینگونه ساخت و ساز ها باید به مسئله توجه بیشتری داشته باشند؛ تغییر کاربری در روستاها بیانگر آن است که برخی دستگاه‌های مربوطه نسبت به وظایف خود با برنامه‌ریزی صحیح اقدام نکرده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران