مدیر رسانه و روابط عمومی سازمان بسیج مساجد و محلات:

ضرورت ترویج گفتمان مسجد محوری

ضرورت ترویج گفتمان مسجد محوری
شناسه خبـر : ۱۷۴۶۴ یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۲

مدیر رسانه و روابط عمومی سازمان بسیج مساجد و محلات گفت: گفتمان مسجد محوری در سال‌های گذشته تبیین شد و در این سال‌ به دنبال ترویج  آن هستیم؛ گروه جهادی ارزشمند است که از دل مسجد بیرون آید و محل و پایگاه بتواند نقش آفرینی کند.

به گزارش سفیر افلاک، محمد حسن شیرازی شامگاه یکشنبه در نخستین دوره توانمندسازی ارکان مساجد در استان لرستان که  در مرکز دوره‌های عقیدتی بصیرتی سپاه استان  برگزار شد با اشاره به اهمیت بحث مسجد محوری در سازمان بسیج اظهار داشت: برای راه اندازی بسیج مسجد محوری از ایده های  حضرت امام خمینی بوده؛ اساس دین مبین اسلام نیز بحث مسجد  بود  چرا که محل تمام اعمال نیک می تواند مسجد باشد  و همین رویکرد را در نظام جمهوری اسلامی ایران  نیز می توان دید.

 

وی با اشاره به کمرنگ شدن  موضوع مسجد محوری در چندین سال گذشته افزود: چند سالی بود در این زمینه قفل شده بودیم اما در این دو سال گذشته در حد شعار و مقداری در حد عملیاتی بحث مسجد محوری  پررنگ تر شد.

 

 مدیر رسانه و روابط عمومی سازمان بسیج مساجد و محلات گفت:مهمترین بحثی که در زمینه مسجد محوری برای پایگاه های مقاومت بسیج داریم این است که پایگاه مقاومت بسیج بنا نیست متولی مسجد باشد بلکه بناست پایگاه مقاومت و مسجد از ظرفیت یکدیگر استفاده کنند و برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی هم پیمان شوند.

 

وی با اشاره به اینکه در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی هستیم عنوان کرد:  با رویکرد جدید انتظار می رود پایگاه ها رنگ و بوی قدیم و کم کم فعالیت ها رنگ و بوی مسجدی بیشتری بگیرد .

 

شیرازی با بیان اینکه پایگاه ها دوباره به مسجد بازمیگردند و به عنوان سیاست اصلی و اساسی بنیانگذار بسیج  است عنوان کرد: گفتمان مسجد محوری در سال‌های گذشته تبیین شد و در این سال‌ به دنبال ترویج  آن هستیم؛ گروه جهادی ارزشمند است که از دل مسجد بیرون آید و محل و پایگاه بتواند نقش آفرینی کند .

 

مدیر رسانه و روابط عمومی سازمان بسیج مساجد و محلات  عنوان کرد: ارتباط بین پایگاه و مسجد و منفعت آن برای مردم باید مشخص باشد و انتظار داریم مسجد و بسیج با هم بتوانند برای محلات ارائه خدمات داشته باشند.

 

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران