اعتراض ادامه‌دار کارگران شهرداری بروجرد؛ طلب 9 ماهه کارگران پرداخت نشد

اعتراض ادامه‌دار کارگران شهرداری بروجرد؛ طلب 9 ماهه کارگران پرداخت نشد
شناسه خبـر : ۱۷۴۵۰ یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴

کارگران شهرداری بروجرد در پنجمین روز متوالی در اعتراض به 9 ماه حقوق معوقه در مقابل فرمانداری تجمع کردند.

به گزارش سفیر افلاک  مدتهاست قصه حقوق معوقه کارگران شهرداری بروجرد تیتر یک اخبار شده، کارگرانی که 9 ماه حقوق از شهرداری طلب دارند و گرچه تاکنون بارها و بارها در مقابل شهرداری، شورای شهر و فرمانداری تجمع کرده اند اما هنوز خبری از معوقات آنها نیست.

 

امروز پنجمین روز متولی است که کارگران شهرداری بروجرد در مقابل فرمانداری در اعتراض به 9 ماه حقوق معوقه تجمع کرده اند و خواستار رسیدگی مسئولان مربوطه به این مشکلات هستند؛ در این روزها کارگران شهرداری با در دست داشتن بنرها و پلاکاردهایی نشان دادند که مشکل آنها تنها حقوق های معوقه است و از مسئولین با سر دادن شعارهای مختلف می خواهند تا به مشکلات آنها رسیدگی شود.

 

معوقات 9 ماهه کارگران

 

گویا کارگران شهرداری بروجرد در این مدت تنها شعارها و وعده هایی شنیده اند که هیچکدام عملی نشده و این بار در مقابل فرمانداری دست به تجمع زده اند و نیاز دارند که کسی به داد آنها برسد.

 

با روی کار آمدن شورای پنجم انتظار می رفت که بخشی از مشکلات در شهرداری برطرف شود اما نه تنها مشکلی حل نشد بلکه مشکلات دو چندان شده، به طوری که حقوق معوقه کارگران به 9 ماه رسید و بدهی شهرداری به تامین اجتماعی به 85 میلیارد تومان رسیده و روز به روز بر مشکلات این نهاد افزوده می شود.

 

طلب 35 میلیاردی کارگران از شهرداری

 

احسان دالوند یکی عضو شورای شهر بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: در حال حاضر کارگران شهرداری بروجر 9 ماه حقوق طلب دارند که رقمی حدود 35 میلیارد تومان است؛ در حال حاضر و در جلساتی که در این چند روز برگزار شد به این نتیجه رسیدیم که شهرداری وامی را برای پرداخت معوقات کارگران دریافت کند که عصر روز گذشته مصوب شد شهرداری 35 میلیارد تومان وام دریافت کند تا بتواند حقوق های معوقه را پرداخت کند.

 

وی با بیان اینکه قرار شد بین 7 تا 9 میلیارد تومان زمین فروخته شود تا بخشی دیگر از معوقات پرداخت شود و با این اقدام بخشی از مشکلات در شهرداری حل شود افزود: هر ماه حدود چهار میلیارد تومان حقوق به نیروهای شهرداری پرداخت می شود و در جلسه ای که با فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای شهر برگزار شد قرار شد از سوی استانداری پیگیری های لازم صورت گیرد تا وامی برای پرداخت حقوق معوقه کارگران دریافت شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران