آمریکا به دنبال کم کردن توانایی و نفوذ ایران در منطقه است؛ پیروزی بر دشمن با سلاح بصیرت و وحدت

آمریکا به دنبال کم کردن توانایی و نفوذ ایران در منطقه است؛ پیروزی بر دشمن با سلاح بصیرت و وحدت
شناسه خبـر : ۱۷۴۲۸ جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵

نماینده ولی فقیه در استان لرستان گفت: دشمن توان موشکی ما را زیر سوال برده و می خواهند به هر شکلی توانایی های ایران و نفوذش در منطقه را کم کنند و به دنبال مذاکره و منافع خود هستند.

به گزارش سفیر افلاک، آیت الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد با بیان اینکه روز یکشنبه ولادت با سعادت امام حسن عسگری(ع) است اظهار داشت: میلاد مسعود امام حسن عسگری(ع) را تبریک عرض می کنم،  نگاهی به سیره عملی و الگوی این امام می تواند برای تقویت مبانی فرهنگی و ارزشی جامعه موثر باشد.

 

وی بیان کرد: اگر بخواهیم مباحث دینی و فرهنگی در جامعه تقویت شود باید از سیره ائمه(ع) الگو بگیریم، باید بصیرت و موعظه های حضرت را الگو قرار دهیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: امام عسگری(ع) فرمود هر کس بر پیامبر(ص) صلوات بفرستد خداوند 10 حسنه در  پرونده او ثبت می کند؛ سه شنبه روز وفات حضرت فاطمه معصومه کریمه اهل بیت(ع) است، فاطمه معصومه(ع) بانوی کرامت و عصمت است.

 

وی افزود: کرامت این بانو بر کسی مخفی نیست و الگویی برای زنان جامعه ما است، امام رضا(ع) فرمود هر کسی که معصومه را در قم زیارت کند مانند این است که من را زیارت کرده است.

 

آیت الله میرعمادی تصریح کرد: 27 آذر شهادت آیت الله دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه است، شهید مفتح یک شخصیت علمی، سیاسی، مبارز و انقلابی بوده است، او عالمی فرزانه برای حوزه های علمیه و استادی دلسوز برای دانشگاه ها بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در زمان طاغوت چند نفر در دانشگاه ها خیلی زحمت کشیدند از جمله شهید مطهری، شهید بهشتی و شهید مفتح که در راستای وحدت حوزه و دانشگاه تلاش فراوان کردند، حوزه و دانشگاه دو نهاد مستقل، دو مغز متفکر جامعه و دو مرکز تولید علم هستند که اگر حوزه و دانشگاه درست شود جامعه درست می شود.

 

خطیب نماز جمعه خرم آباد گفت: حوزه و دانشگاه دو مرکز تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد بوده و از دانشگاه و حوزه است که اندیشمندان، گویندگان، شخصیت های موثر تحویل جامعه داده می شود که اگر این دو نهاد در کنارهم باشند و هدف واحدی را دنبال کنند قطعا جامعه از فضائل بهره مند و جامعه ایده ئالی خواهیم داشت.

 

وی اظهار داشت: دشمنان ما همیشه دنبال تفرقه بین حوزه و دانشگاه بودند، از سیاست های استعماری انگلیس تفرقه بین حوزه و دانشگاه بوده و استکبار جهانی امروز مرتب در رسانه ها می خواهد بین حوزه و دانشگاه تفرقه ایجاد کند و می داند وحدت بین حوزه و دانشگاه چقدر برای جامعه می تواند مفید و موثر باشد.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان عنوان کرد: هفته قرآن و عترت را پیش رو داریم که معمولا در مدارس، آموزش و پرورش و دانشگاه توجه خاصی به قرآن و عترت صورت می گیرد، قطعا در پناه قرآن و عترت بودن آینده روشنی را نوید بخش است.

 

وی تصریح کرد: جامعه ای که در پناه قرآن و عترت باشد از خطرات محفوظ بوده و جامعه ای سالم و نمونه است، اگر به دنبال تمدن اسلامی هستید راهش این است که به قرآن و عترت تمسک کنید.

 

آیت الله میرعمادی بیان کرد: فرزندان، دانش آموزان و دانشجویان را برای تمسک به قرآن و عترت تشویق کنیم چرا که قرآن نگهدارنده و بیمه کننده است، قرآن حافظ انسان و نور است و اگر جامعه زیر چتر قرآن و ولایت قرار بگیرد قطعا در سلامت خواهد بود.

 

وی به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از خانواده شهدای انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در این سخنرانی به یک نکته بسیار حساسی اشاره کردند و آن برملا کردن توطئه  آمریکا در سال 97 و نقشه آن در سال 98 بوده است، این دیدبان با بصیرت، شجاع و ولایی جامعه را صیانت می کند و فرمودند آمریکا در سال 97 یک نقشه سه ضلعی برای ایران کشیده است که ضلع اول این نقشه مسئله فشار اقتصادی و شدت بخشیدن به تحریم ها بوده است.

 

خطیب نماز جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: ضلع دوم مسئله فشار روانی و اقدامات رسانه ای بوده است، اگر فضای مجازی و رسانه های بیگانه و شبکه های غربی را نگاه کنیم بمباران تبلیغاتی که علیه ملت ایران، انقلاب، ولایت و رهبری در سال 97 صورت گرفته است برابر با تبلیغاتی است که سالهای قبل انجام شده است.

 

وی گفت: ضلع دیگری که آمریکا به دنبال آن بوده فشار عملی و بی ثبات کردن کشور بوده است، عربستان میلیاردها پول در اختیار آمریکا و تروریست ها قرار داد و آنها را مجهز کرد تا به داخل کشور بریزند و ناامنی را داخل کشور به وجود بیاورد.

 

آیت الله میرعمادی عنوان کرد: عده ای از اعتراضات صنفی سو استفاده کردند و هر کجا اشتباهی صورت گرفت وارد شدند و مسئله را سیاسی کرده و می خواستند از این فرصت استفاده کرده و جامعه را بی ثبات کنند.

 

وی بیان کرد: فشارعملی، فشار رسانه ای و فشار اقتصادی بود اما به فضل الهی در تمام صحنه ها، آمریکا تمام طرح هایش به شکست و ناکامی انجامید؛ برنامه هایش برای سال بعد این است که توانایی های ایران را از بین ببرد و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی را نادیده بگیرد و عناصر اصلی اقتدار ملی ما را بزند.

 

نماینده ولی فقیه در استان لرستان اظهار داشت: رسانه و کشورهای مطیع خود را به کار گرفته و هجمه های عظیمی علیه هسته ای ایران و تحمیل تحریم ها به کار برده و توان موشکی ما را زیر سوال برده و می خواهند به هر شکلی توانایی های ایران و نفوذش در منطقه را کم کنند، به دنبال مذاکره هستند و پیگیری می کنند و قطعا به دنبال منافع خود هستند.

 

وی بیان کرد: از مسئولان می خواهیم مبادا نسبت به توانای های جمهوری اسلامی ایران با دشمن مذاکره کنند و مبادا از توانایی های ایرانی یک قدم عقب نشینی کنند؛ اولین وظیفه ای که ما در پیش داریم این است که بصیرت، هوشیاری و وحدت خود را حفظ کنیم که کار بسیار ضروری در شرایط فعلی جامعه ما است.

 

خطیب نماز جمعه خرم آباد تصریح کرد: برای مقابله با دشمن با دو سلاح بصیرت و وحدت می توانیم بر دشمن پیروز شویم، وظیفه دیگر ما این است که فرهنگ های برخواسته از آموزه های دینی را تقویت کنیم، فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ مقاومت، فرهنگ قناعت و دوری از اسراف، کار، تلاش و احساس مسئولیت، فرهنگ اخوت و برادری تقویت کنیم و بدانیم قطعا در آینده پیروزیم و دشمنان ما در ذلت و خواری قرار خواهد گرفت.

 

وی گفت: هفته های آینده زمان بررسی بودجه سال 97 است، چیزی که امروز به آن مبتلا هستیم این است که هر کسی تلاش بیشتری کند می تواند بودجه بیشتری بگیرد، ما انتظار داریم مسئولان و نمایندگاه استان الان تلاش و کوشش کنند.

 

آیت الله میرعمادی افزود: برخی از پروژه های ملی ما نیازمند اعتبار ملی هستند که باید دولت و مجلس تصویب کند، باید مسئولان با هم باشند و تلاش کنند بخشی از پروژه هایی که نیمه تمام است با اعتبار بیشتر فعال شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران