دشمن در پی شکست اقتدار ایران است؛ تقدیم 5 هزار شهید ناجا

دشمن در پی شکست اقتدار ایران است؛ تقدیم 5 هزار شهید ناجا
شناسه خبـر : ۱۷۴۲۶ جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰

مسئول جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن می خواهد اقتدار ایران اسلامی را بشکند که نباید این اجازه را به آنها بدهیم گفت: بسیجیان باید حواسشان جمع باشد در دفاع از پلیس تردید نکنند و یاور پلیس باشند.

به گزارش سفیر افلاک، سردار محمد باقر زاده در مراسم بزرگداشت شهید سید نور خدا موسوی اظهار داشت: وقتی انسان در مسیر حق قدم بر دارد خداوند نیز او را یاری می کند؛ شهید سید نور خدا موسوی دارای فضائل اکتسابی است و از طرف خداوند به این شهید موهبت شده است؛ اولین مقام شهید نور خدا ایمان است، ایمان یعنی دلبستگی به خداوند، تحمل سختی و ناملایمت تا خداوند خریدار آنها شود، خدا هم خوب مشتری بود وآنها را با قیمت بالا خرید.

 

وی با بیان اینکه انسان همواره نیازمند دو دستاورد علم و ذکر است عنوان کرد: علم برای رهایی یاس و به دست آوردن معرفت و ذکربرای رهایی از غفلت است؛ غفلت یک سستی است که انسان در رسیدن به مقصد سست شود اما عملی مهم است که ما را هوشیار و بیدار می کند.

 

مسئول جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه باید به اهداف وجایگاه شهیدان و کسانی که شهیدان را همراهی می کنند آگاه باشیم بیان کرد: همچنین باید به سرنوشت کسانی که در مقابل این شهیدان صف آرایی کردند و هنوز در مقابل اهداف شهدا خصومت وایستادگی می کنند آگاه باشیم.

 

وی به مقام های شهید نور خدا موسوی اشاره و بیان کرد: اررزش شهدا بسیار بالاست، هر چه هدف انسان والاتر باشد ارزش او بالاتر است بنابراین شهدا رضای خداوند را ملاک قرار داده بودند وارزش آنها بالا رفت.

 

سردار باقر زاده با بیان اینکه مقام ایمان بالاترین مراتب است افزود: شهدا مقام شفاعت را برای نزدیکان ودوستدارانشان دارند و براساس احادیث رزمنده برای 70 نفر از نزدیکانش شفاعت می کند؛ اگر بخواهیم ایمان باشد باید متناسب به مقدار آن ایمان هجرت داشته باشیم و اگر انسانها بخواهند به فضائل دست پیدا کنند باید هجرتی صورت بگیرد تا بقیه را نیز حرکت دهد؛ شهید سید نورخدا موسوی اگر به سیستان وبلوچستان نمی رفت الان من وشما چنین مجلسی را برپا نمی کردیم.

 

وی گفت: مرزبانی و درگیری با اشرار مسئله بزرگی است و جایگاه بسیار بالایی دارد که هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد، نیروهای ناجا بعد از جنگ بالغ بر پنج هزار نفر شهید دادند وهمچنان در حال تقدیم شهید هستند چون دشمن می خواهد اقتدار ایران اسلامی را بشکند که نباید این اجازه را به آنها بدهیم.

 

مسئول جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: بسیجیان باید حواسشان جمع باشد در دفاع از پلیس تردید نکنند و یاور پلیس باشند؛ هیچ مسئول، مقام و شخصی نباید این فکر را بکند که باید در جمهوری اسلامی سروری بکند بلکه همه باید یاور انقلاب باشیم.

 

وی افزود: سید نور خدا در راه خداوند جنگید، مجروح و پاک شد و گناهی را مرتکب نشد، او فرشته ای بود که روی دستان خانواده قرار گرفت و از او نگهداری کردند؛ شهادت نقطه وقله است که ما همیشه به قله توجه می کنیم نه دامنه ها ولی دامنه ها خیلی مهم است و اگر دامن ها پاک نباشد این دامنه ها هم طی نمی شود، باید نقش مادر را به عنوان عنصر شهید پرور مهم دانست واین جایگاهها را مرهون پدران ومادرانی هستیم که این شهیدان را پرورش دادند و نباید از این موضوع غفلت کنیم.

 

سردار باقر زاده اظهار داشت: عنصر شهید یاور را هم نباید نادیده گرفت که باید گفت همسر شهید سید نور خدا شهید یاور بود، همسر شهید سید نور خدا باید مورد تقدیر قرار بگیرد و برای زنان الگو باشد؛ مقام صبر جایگاهی است که اگر وجود نداشت قطعا همسر شهید نور خدا موسوی موفق به این کار نمی شد وکسب رضایت نمی کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران