9 ماه انتظار کارگران شهرداری بروجرد برای دریافت حقوق؛ سفره خالی کارگران را به خیابان کشاند

9 ماه انتظار کارگران شهرداری بروجرد برای دریافت حقوق؛ سفره خالی کارگران را به خیابان کشاند
شناسه خبـر : ۱۷۳۸۸ سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶

کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به 9 ماه حقوق معوقه در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

به گزارش سفیر افلاک کارگران شهرداری بروجرد چند سال است که حقوق خود را به موقع دریافت نمی کنند، کارگرانی که هر روز در بخشی از این شهر مشغول به کار هستند و در پایان ماه خبری از دستمزد نیست.

 

قصه کارگران شهرداری بروجرد اولین و دومین بار نیست که گفته می شود، مدتهاست کارگران به چندین ماه حقوق معوقه اعتراض دارند و تنها وعده های پی در پی را از مسئولان مربوطه دریافت می کنند.

 

اعتراض کارگران شهرداری به 9 ماه حقوق معوقه

 

صبح امروز حدود 200 نفر از کارگران شهرداری بروجرد در مقابل فرمانداری تجمع کردند، این کارگران با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند و از مسئولان درخواست داشتند تا به داد آنها برسند.

 

یکی از کارگران شهرداری بروجرد در گفت‌وگو با سفیر افلاک اظهار داشت: 9 ماه حقوق معوقه داریم، به حدی از اقوام و دوستان پول قرض گرفته ام که شرمنده آنها هستیم، همیشه شرمنده خانواده‌هایمان هستیم و توان خرید مایحتاج اولیه زندگی را ندارم.

 

 

وعده های بی عمل

 

وی افزود: فرزند چهار ساله ام چند روزیست بیمار است ولی پول ندارم که بچه ام را به دکتر ببرم، حتی توان تامین هزینه درمان بیماری را هم نداریم؛ شورا و شهرداری باید اقدامی انجام دهند و ما را از این وضعیت خارج کنند.

 

کارگر شهرداری بروجرد تصریح کرد: ما کارگران چیزی بیشتر از حق خودمان که نمی خواهیم فقط حقوق و دستمزد زحمتات خود را می خواهیم؛ مسئولان خودشان را جای ما بگذارند تا بدانند چند ماه زندگی بدون حقوق یعنی چه و چقدر با سختی مواجه هستیم.

 

این در حالیست که طی یک سال گذشته و در زمانی که جاویدپور شهردار بروجرد روی کار بود حدودا هر ماه حقوقی به کارگران پرداخت شد اما از زمان رفتن جاویدپور تاکنون حتی یک حقوق هم پرداخت نشده در حالی که عده ای وعده داده بودند که 2 حقوق همزمان پرداخت می شود.

 

 

مسئولانی که حاضر به پاسخگویی نیستند

 

حالا یکماه از این وعده ها می گذرد و حتی یک ماه حقوق هم پرداخت نشده و وعده پشت وعده داده می شود و در این میان کارگران زحمتکش و مظلوم شهرداری بیشترین فشار و سختی را می بییند.

 

به گزارش خبرنگار ما، با تعدادی از اعضای شورا و مسئولان تماس گرفته شد که متاسفانه حاضر به پاسخگویی نشدند؛ این کارگران فریاد رس می خواهند، فریاد رسی که به دادشان برسد، آنها را درک کند و برای رفع مشکلات آنها گام بردارد که می طلبد شورای شهر که نمایندگان مردم هستند برای این مشکل فکری کنند و با انتخاب درست و صحیح یک شهردار دلسوز و توانمند شرایط را برای خدمت به مردم و رفع مشکلات کارگران فراهم کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران