روند صعودی قیمت گوشت در بازار بروجرد؛ قاچاق دام عامل گرانی گوشت

روند صعودی قیمت گوشت در بازار بروجرد؛ قاچاق دام عامل گرانی گوشت
شناسه خبـر : ۱۷۳۷۷ دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

قیمت گوشت همچنان روند صعودی دارد تا جایی که در برخی قصابی ها قیمت گوشت به 75 هزار تومان رسیده و قاچاق دام زنده دلیل گرانی گوشت عنوان شده است.

به گزارش سفیر افلاک، روند صعودی قیمت گوشت در بازار ادامه داشته و گوشت هایی که در پشت ویترین قصابی ها خودنمایی می کنند هر روز قیمتشان در حال افزایش است؛برای خرید یک کیلو گوشت باید چند قصابی را با نرخ های متفاوت بگردی تا شاید بتوانی گوشت مورد نظر را خریداری کنی البته در حال حاضر قیمت مصوب یک کیلو گوشت گوسفندی 66 هزار تومان است که در برخی قصابی ها تا 75 هزار تومان نیز فروخته می شود.

 

گوشت قرمز یکی از اقلام مورد نیاز هر خانواده است اما با روند افزایش قیمت این اقلام ضروری قطعا برخی از خانواده ها توان خریدشان کمتر شده است که دلیل گرانی گوشت عناوین مختلفی دارد.

 

Image result for ‫گوشت قرمز‬‎

 

برخی از قصابی ها گوشتها را طبق میل و سلیقه خود و با عناوین مختلفی با قیمت هایی متفاوت عرضه می کنند و گوشت با استخوان، بدون استخوان، با چربی و یا بدون چربی قطعا قیمت هایی متفاوتی دارد.

 

علی شاهرودی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک اظهار داشت: وجود دلال ها در گرانی گوشت یکی از مهمترین دلایل گرانی است و متاسفانه عده ای از برخی شهرهای دیگر وارد شده و دام های زنده بروجرد را خریداری می کنند و این دام ها را به صورت قاچاق به مرزها می برند.

 

وی افزود: در همین راستا نظارت ها و بازرسی هایی صورت می گیرد که با تشدید نظارتها در این راستا امروز قیمت گوشت اندکی در بروجرد کاهش یافته است؛ در حال حاضر قیمت یک کیلو گوشت گوسفندی 66 هزار تومان، گوشت گوسفند ماده 55 هزار تومان و گوشت گوساله 68 هزار تومان بوده و افزایش قیمت بیش از این تخلف است.

 

Image result for ‫گوشت قرمز‬‎

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: طی چند ماه گذشته گوشت های گرم با قیمت های مناسبی در فروشگاه های بروجرد عرضه شد و تلاش داریم تا با تشدید نظارتها با هدف جلوگیری از افزایش قیمتها و همچنین عرضه گوشت ها با قیمت مناسب بتوان بازار را کنترل کرد.

 

وی از تشکیل اکیپ هایی در راستای نظارت بر بازار شب یلدا خبر داد و تصریح کرد: چند اکیپ بر بازار شب یلدا نظارت می کنند که از فروشگاه ها و مغازه هایی که اقلام مورد نیاز را عرضه می کنند بازرسی هایی صورت می گیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران