نماینده مردم پلدختر در مجلس؛

خسارت ۱۹۶میلیاردتومانی سیلاب به پلدختر

خسارت ۱۹۶میلیاردتومانی سیلاب به پلدختر
شناسه خبـر : ۱۷۳۳۷ پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲

نائب رئیس اول کمیسیون امورداخلی مجلس وشوراهای مجلس گفت:متاسفانه بر اثر سیلاب راه ۶۰روستا قطع و آب،برق و گاز برخی نقاط شهرستان قطع شد که باتلاش مسئولین به رغم کمبود امکانات بیشتر این مشکلات مرتفع گردید.

به گزارش سفیر افلاک،پس از بارندگی ۱۲۱ میلی متری پلدختر در چهارم آذرماه بلافاصله مسئولان استانی و شهرستانی برای خدمات رسانی به سیل زدگان بسیج شدند.

 

سیدحمیدرضا کاظمی در جلسه اخیر کمیسیون با اشاره به وضعیت جغرافیایی پلدختر اظهار داشت: پلدختر جنوبی ترین شهر لرستان وهم مرز با استان های کرمانشاه، خوزستان وایلام می باشد.

 

وی با تاکید بر اینکه علت اصلی سیلاب ویرانگر اخیر پلدختر روان آب ها بودند، گفت: با توجه به اینکه پلدختر در میان کوه ها محصور شده که دارای دو رودخانه کشکان وسیمره هم نیز است، دو سوم روان آب های لرستان از پلدختر عبور می کند و در بارندگی اخیر طی سه ساعت ۶۰میلی متر بارندگی داشته ایم. 

 

نائب اول رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس وشوراها گفت: در صورتی که اگر این شدت بارندگی در بالا دست هم نیز داشته بودیم شاهد خسارات سنگین به خود شهر پلدختر بودیم.

 

به گفته کاظمی بر اساس دعوتی که از نجار داشتیم این سفر به شهرستان انجام شد هرچند قرار بود بازدید از مناطق سیل زده در روز انجام گیرد ولی به دلیل سفر جهانگیری معاون اول رییس جمهور به کرمانشاه ولزوم حضور نجار در آن برنامه،بازدیدها از مناطق سیل زده معمولان وپلدختر از ساعت ۱۶عصر تا ساعت یک بامداد ادامه داشت و جلسه مدیریت بحران با حضور نجار در فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

 

وی افزود:مقرر شد که دستگاه های اجرایی نسبت به برآورد کردن خسارات آن را در کوتاه ترین زمان به وزارت کشور منعکس شود که در اینجا نیاز است کمیسیون نسبت به اعتبارات پیش بینی برای دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران برای جبران خسارت سیل زدگان پلدختر مساعدت ویژه ای داشته باشند.

 

کاظمی بیان کرد: متاسفانه بر اثر سیلاب راه ۶۰روستا قطع و آب،برق و گاز برخی نقاط شهرستان قطع شد که باتلاش مسئولین به رغم کمبود امکانات بیشتر این مشکلات مرتفع گردید.

 

وی با انتقاد بر عدم نظارت بر پروژه ها گفت:در احداث پروژها براساس پول تو جیب عمل میکنیم و به کیفیت وعمرانی بودن طرح توجهی نمی کنیم وگرنه پل روستایی که تازه ساخته شده نباید با ۵۰میلی متر بارندگی تخریب شود. وی افزود: سیلاب ۱۹۶میلیارد تومان به بخش های زیربنایی،ابنیه، جاده، کشاورزی در روستا وشهر خسارت زده است.

 

نماینده مردم پلدختر در مجلس با اشاره به راهکارهای مقابله با سیلاب های پلدختر یادآور شد: اجرای طرح های آبخیزداری وآبخوان داری،لزوم احداث سدهای چولهول و زال و تکمیل احداث دیواره های ساحلی پلدختر ومعمولان از جمله این راهکارها هستند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران