دانشگاه مبدأ تحولات است؛ استکبارستیزی شاخصه اصلی دانشجویان

دانشگاه مبدأ تحولات است؛ استکبارستیزی شاخصه اصلی دانشجویان
شناسه خبـر : ۱۷۳۲۱ چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: استکبارستیزی شاخصه اصلی دانشجویان است که سابقه 65 ساله دارد و امروز سابقه استکبارستیزی باید به‌عنوان مهم‌ترین صفت دانشجویان باشد.

به گزارش سفیر افلاک، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با تشکل‌های دانشجویی استان بابیان اینکه در روز دانشجو جامعه احساس نشاط و پویایی می‌کند و به دلیل حضور دانشجویان و جوانان در عرصه‌های گوناگون است اظهار داشت: اهمیت روز دانشجو به دلیل روحیات برجسته، استکبارستیزی، مطالبه گری، صراحت در گفتار و اخلاص برجستگی‌هایی دانشجویان است.

 

وی با اشاره به نقش کلیدی دانشجویان در پیشرفت و توسعه کشور بیان کرد: دانشجویان نقش اساسی در پیشرفت، توسعه و آینده جامعه دارند و آینده جامعه به دست دانشجویان است چراکه سرنوشت جامعه را رقم خواهند زد؛ دانشجویان می‌توانند آینده را دگرگون و آرمان‌ها را عملی کنند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان افزود: دانشجویان می‌توانند تحولات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی به وجود بیاورند و به‌عنوان قشر نخبه و تحصیل‌کرده جامعه در سبک زندگی مردم و نوع تحولات اخلاقی مردم نقش‌آفرینی کنند، دانشگاه مبدأ تحولات است و  دانشجویان تحول‌آفرین هستند.

 

وی بابیان اینکه برخی‌ها انتظار نقد مسئولان را از ما دارند تصریح کرد: روش ما نقد منصفانه است و اگر کم‌کاری از مسئولی ببینیم نقد می‌کنیم و تذکر می‌دهیم و حتماً نباید از تریبون نماز جمعه بگوییم بلکه جلسات شورای اداری و فرهنگی داریم ولی مهم این است که در برابر فساد، ضعف و نقاطی که انحراف است ساکت نباشیم و آن‌ها را بیان کنیم.

 

میرعمادی خاطرنشان کرد: اینکه هر چیزی را به نماز جمعه بکشانیم صلاح نیست ولی اگر مدیری خودکامه و به نصیحت گوش ندهد درملأعام باید اعلام شود، امروز به معاون استاندار تذکر دادم که قول پیگیری داد؛ مهم این است که بتوانیم جلوی ناهنجاری‌ها را بگیریم و امربه‌معروف و نهی از منکر کنیم.

 

وی گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر مراحلی دارد و برخی مسائل نیز ممکن است به نماز جمعه کشیده شود، از سوی دیگر باید کار کارشناسی نیز صورت بگیرد و باید دقت شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: باید ایجاد انگیزه شود ولی از خطا نباید چشم‌پوشی کرد، الآن وضعیت کشور و جامعه را می‌دانیم و اینکه انتظار داشته باشیم همه‌چیز در نماز جمعه مطرح شود به نماز جمعه آسیب می‌رساند، در مرحله‌ای باید انتقاد به نماز جمعه کشیده شود که تأثیرگذار باشد و موضع‌گیری ما متفاوت است.

 

وی بابیان اینکه از عملکرد برخی مسئولان دستگاه‌های فرهنگی استان نقد دارم و در جلسه شورای فرهنگ عمومی نیز مطرح کردیم و بازهم مطرح می‌کنیم اظهار داشت: امروز ما دانشجویانی می‌خواهیم در تراز انقلاب اسلامی ایران که ایده‌ها و اندیشه‌های مقام معظم رهبری را پیاده کنند و در حوزه دین باید فردی مؤمن، انقلابی، باتقوا، با اندیشه، انگیزه و عمل الهی باشند و در حوزه علم باید کوشا، خلاق، صاحب ایده و تولیدگر علم باشد؛ نباید فقط مصرف‌کننده باشیم بلکه باید خلاق و اندیشه‌ورز بوده و انتظار مقام معظم رهبری از دانشجویان همین است.

 

میرعمادی گفت: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی در حوزه سیاست باید با بصیرت، استکبارستیز، مطالبه گر و دارای مبانی سیاسی اسلامی باشد که الآن این بخش پررنگ است ولی در حدی که انتظار مقام معظم رهبری بوده نیست؛ استکبارستیزی شاخصه اصلی دانشجویان است که سابقه 65 ساله دارد و امروز سابقه استکبارستیزی باید به‌عنوان مهم‌ترین صفت دانشجویان باشد.

 

وی با اشاره به اینکه سیاست دانشجویان باید بر اساس مبانی دینی باشد، دانشجو سیاسی است ولی سیاست زده نیست بیان کرد: دانشجوی تراز جمهوری اسلامی در حوزه اجتماعی اخلاق مدار، خدمتگزار و همراه با مردم است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه اردوهای جهادی همیشه موردحمایت و تأیید ما بوده است تصریح کرد: دانشجوی تراز انقلاب اسلامی در حوزه عمل باید انقلابی، اهل مقاومت، ایستادگی، خستگی‌ناپذیر و خودباور باشد.

 

وی با اشاره به اینکه دانشجو خودباور بوده و در اهدافش ایمان دارد خاطرنشان کرد: از تشکل‌های دانشجویی انتظار می‌رود که ایجاد انگیزه کرده و جذب حداکثری داشته باشند و ایده‌ها را منتقل کرده و مدافع آرمان‌ها در دانشگاه باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران