معاون استاندار لرستان:

قدرتی که نقد نشود به انحراف کشیده می‌شود؛ دانشگاه بهترین فضا برای نقد

قدرتی که نقد نشود به انحراف کشیده می‌شود؛ دانشگاه بهترین فضا برای نقد
شناسه خبـر : ۱۷۳۱۴ سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: قدرتی که نقد نشود بدون شک به انحراف و استبداد کشیده می‌شود، همه مدیران باید در قبال مسئولیت خود مورد سؤال قرار گیرند و بر همان اساس پاسخگو باشند.

به گزارش سفیر افلاک، حبیب‌الله خجسته پور ظهر امروز در مراسم روز دانشجو که در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه 16 آذرماه روز استقلال‌طلبی، آزادی‌خواهی و روز ایستادگی نخبگان ملت در برابر استبداد و استعمار است، اظهار داشت: روز دانشجو فقط به‌اتفاق 16  آذر سال 1332 محصور نمی‌شود بلکه سرآغاز جریانی بود که در طول تاریخ در مقابل دیدگان ملت به‌ویژه دانشجویان و اهالی علم قرار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه دانشجویان شهید سال 32 معلم ایستادگی در مقابل استعمار بودند که ثابت کردند علاوه بر کسب علم باید درس مقاومت را نیز آموخت، افزود: یکی از خسران‌های زمانه این است که گاهی نام برخی بزرگان تأثیرگذار در سرنوشت کشور به دلیل اختلاف عقیده به فراموشی سپرده می‌شود و لذا تاریخ را نباید فراموش کرد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اینکه بهترین فضا برای نقد محیط دانشگاهی و در جمع دانشجویان است بیان کرد: قدرتی که نقد نشود بدون شک به انحراف و استبداد کشیده می‌شود، همه مدیران باید در قبال مسئولیت خود مورد سؤال قرار گیرند و بر همان اساس پاسخگو باشند.

  وی افزود: می‌توانید دولت را نقد کنید چراکه نه سخت است و نه مشکلاتی به همراه خواهد داشت و در آینده شغلی، امنیتی و گزینشی شما تأثیرگذار نبوده و خللی ایجاد نمی‌کند.

  وی گفت: هر فرد در هر جایگاهی باید به این نقد و پاسخگویی‌ها افتخار کند، اما همه مسئولان به‌اندازه مسئولیت خود باید نقد شوند.  خجسته پور با اشاره به اینکه در نقد کردن بایستی اعتدال پیشه کرد و میانه‌رو بود و صحبت‌ها را به نفع خود مصادره نکرد، تصریح کرد: از مشکلات فرهنگی جامعه، نبود اجماع نظر در خصوص مفاهیم اصلی است چراکه با تغییر دولت‌ها برخی مفاهیم نیز جابجا می‌شوند و محافل دانشگاهی و علمی محل مناسبی برای این اجماع نظر است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان بابیان اینکه زنان نیمی از جامعه هستند و می‌توانند نیمی از مسئولیت دولت و بلکه بیشتر را بر عهده بگیرند گفت: باوجود اقدامات دولت‌های مختلف اما جایگاه متناسب با شأن بانوان تحقق‌نیافته که یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم تحقق سهم 30 درصدی بانوان از پست‌ها است که با توجه به این موضوع، تاکنون پنج مدیرکل، 6 معاون فرماندار، یک بخشدار و 40 معاون دستگاه‌های استان از زنان انتخاب‌شده‌اند.

  وی افزود: اجماع بین‌المللی درزمینهٔ ایران با مذاکره فشرده‌ای که تحت نظر مقام معظم رهبری صورت گرفت شکسته شد اما فردی در آمریکا روی کارآمد که به هیچ توافق و عهدنامه بین‌المللی اعتقاد ندارد و باعث فشارهای اقتصادی و معیشتی به مردم شد و برخی اتفاقات در کشور سبب شد بسیاری از طرح‌های عمرانی و اقتصادی که رشد متوازن داشت متوقف شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با اشاره به اینکه دشمن نمی‌خواهد ما 40 سالگی انقلاب را جشن بگیریم بیان کرد: امروز باید با همدلی و همراهی مردم و تکیه‌بر ولایت‌فقیه جشن 40 سالگی انقلاب را برپا کنیم.

 

وی گفت: همه ما و شما یک دغدغه داریم آن‌هم اینکه کشور به توسعه و پیشرفت برسد، ممکن است نوع ادبیات و گفتار متفاوت باشد اما هدف یکی است و باید برای رسیدن به این هدف وحدت داشته باشیم.  

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران