مسئول سازمان اردویی، گردشگری راهیان‌نور سپاه لرستان مطرح کرد:

اعزام 4000 دانش‌آموز لرستانی به مناطق عملیاتی جنوب و غرب

 اعزام 4000 دانش‌آموز لرستانی به مناطق عملیاتی جنوب و غرب
شناسه خبـر : ۱۷۳۰۴ سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸

مسئول سازمان اردویی گردشگری راهیان نور سپاه لرستان گفت: از مهر ماه امسال تاکنون 4 هزار نفر دانش آموز به اهواز، شلمچه و هویزه به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام شده است.

مرتضی سپهوند در گفت‌وگو با سفیر افلاک، در رابطه با اعزام به اردوهای راهیان نور در استان اظهار داشت: کل آمار اعزام  دانش‌آموزان برای اردوهای راهیان‌نور سال جاری 10 هزار نفر است که از مهر ماه تاکنون 4 هزار نفر دانش‌آموز به اهواز، شلمچه و هویزه به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام کردیم که در این اعزام‌ها فعلا دانش‌آموزان  جامعه هدف ما است .

 

 وی با اشاره به اینکه در آینده اعزام دانشجویان و اقشار را نیز داریم، افزود: در اعزام راهیان‌نور توسط سپاه لرستان اسکان، هزینه خوراک و ایاب و ذهاب انجام می‌شود .

 

مسئول سازمان اردویی، گردشگری راهیان‌نور سپاه لرستان گفت: دو اردوگاه در اهواز جهت اسکان زائران داریم  که متعلق به استان لرستان است.

 

وی با بیان اینکه اردوگاه شهید بهشتی در لرستان با ظرفیت هزار نفر اسکان بر سر مسیر زائرین راهیان نور است، افزود: این اردوگاه در کمربندی خرم‌آباد واقع شده و مکانی برای استراحت زائرین سرزمین‌نور و معرفی نقش استان لرستان در دفاع مقدس است.

 

سپهوند به میزبانی عامه مردم در نوروز نیز اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز خانواده‌هایی که با خودروی شخصی به مناطق عملیاتی جنوب سفر می‌کنند، توسط ما اسکان رایگان داده می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه سالانه 20 هزار نفر اعزام به مناطق عملیاتی داریم، افزود: جامعه هدف ما برای این اعزام‌ها اقشار، عامه مردم، دانش‌آموزان و دانشجویان هستند.

 

وی با بیان اینکه در این سازمان طرح مهر درخشان رضوی نیز اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: در طول ماه در استان حداقل 400 نفر اعزام به مشهد برای زیارت اولی‌ها که بالای 40 سال سن دارند و از لحاظ مالی توان کافی را ندارند  به همراه  سه روز اسکان را داریم.

 

مسئول سازمان اردویی گردشگری راهیان نور سپاه لرستان با اشاره به اینکه این سازمان اردوهای تفریحی، گردشگری و زیارتی نیز برگزار می‌کند، گفت:  سه نوع گردشگری داخل شهرستان، استان و کشوری داریم که در طول سال 10 هزار نفر به صورت رایگان  سفر می‌کنند. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران