معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی:

2300 واحد مسکونی لرستان در بافت فرسوده، بازسازی می شوند


2300 واحد مسکونی لرستان در بافت فرسوده، بازسازی می شوند
شناسه خبـر : ۱۷۲۹۹ دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی گفت: با پرداخت تسهیلات مورد نیاز 2300 واحد مسکونی لرستان در بافت فرسوده بازسازی می شوند.

به گزارش سفیر افلاک  "حسن احمدی" معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی که در فرمانداری بروجرد برگزار شد گفت: احیا و بازسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده در دستور کار قرار دارد که تلاش داریم تا با ارائه تسهیلات این برنامه محقق شود.

 

وی اضافه کرد: هدف ما این است که در استان لرستان 2300 واحد مسکونی که در محدوده بافت فرسوده قرار دارند با دریافت تسهیلات با سود 9 درصد بتوانند منازل خود را بازسازی کنند.

 

احمدی با اشاره به روند اجرای این برنامه افزود: در حال حاصر بانک های مورد نظر برای پرداخت این تسهیلات مشخص شده که پیرو همین برنامه اقدام به ارائه تسهیلات نمایند که 46 میلیارد تومان برای بازسازی واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در استان لرستان در نظر گرفته شده است.

 

به گفته وی در راستای نوسازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده وام های 50 میلیون تومانی با سود 9 درصد پرداخت می شود تا احیای بافت های فرسوده صورت گیرد و باید تلاش کرد تا زمینه لازم برای این برنامه فراهم شود و مردم این محله ها را تشویق کرد تا از این تسهیلات در راستای نوسازی منازل خود بهره ببرند.

 

معاون عمرانی و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: در راستای خدمات زیر بنایی، روبنایی و توان افزایی 43 میلیارد تومان اعتبار به لرستان ابلاغ شده که 40 درصد از این میزان اعتبار برای بروجرد در نظر گرفته شده و باید گفت که منابع به جایی می رود که محدوده مصوب داشته باشد که در بروجرد هفت محله در این راستا مشخص شده است.

 

وی بیان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند نوسازی در بافت های فرسوده را انجام دهد و لازم است که همه پای کار باشند و یکی از اولویت های ما، اتمام پروژه های نیمه تمام است.

 

در ادامه بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: نیاز است که اعتبارات متناسب با نوع و میزان آن مشخص شود و در این راستا باید از ظرفیت های داخل شهرستان نیز استفاده کرد به طوری که شرکت هایی که توانایی لازم را دارند وارد عمل شوند.

 

رضا آریایی فرماندار بروجرد نیز افزود: 50 سال است که در بافت های فرسوده بروجرد کاری صورت نگرفته و سرمایه گذاران هم چندان رغبتی برای سرمایه گذاری در این بافت های فرسوده ندارند که نیاز است در این راستا برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

9 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران