شرحی بر دردمندی صنعتکاران ازنایی و بازدید درمانی مسئولان استانی

شرحی بر دردمندی صنعتکاران ازنایی و بازدید درمانی مسئولان استانی
شناسه خبـر : ۱۷۲۵۰ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴

در چند سال گذشته توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان کلید واژه سخنان اغلب مسئولان استانی بوده که برای حضور در جلسات مختلف به ازنا آمده و البته عمده این توصیه ها با چاشنی یک بازدید هم همراه بوده است.

به گزارش سفیر افلاک، در چند سال گذشته توجه به تولید و حمایت از تولیدکنندگان کلید واژه سخنان اغلب مسئولان استانی بوده که برای حضور در جلسات مختلف به ازنا آمده و البته عمده این توصیه ها با چاشنی یک بازدید هم همراه بوده است.

 

بازدیدهایی همراه با تعدادی فیلم، عکس توام با یک مصاحبه و تاکید مکرر بر اینکه باید از تولید و تولید کننده حمایت بشود، باید رعایت حال مراکز صنعتی را بشود، باید بدهی و مالیات این واحد ها مشمول صبر و مدارا بشود و...!

 

حال سوال اینجاست که مخاطب این بایدها کیست؟

 

 چه زمانی و توسط چه کسانی قرار است این بایدهاو نبایدها عملی شده تا کارگر و کارفرما طعم شیرین این حمایت ها را بچشند؟!

 

در شهر ازنا فولاد، داروسازی و فروآلیاژ اگرچه مقصد اغلب این بازدیدها بوده و تصاویر زیباتری از آنها به دست می آید اما حقیقت آن است که بسیاری واحدهای کوچک تر در شهر ازنا هستند که با حمایت بسیار کمتری، اشتغالزایی بسیار بالاتری به همراه داشته و امروز در سایه شرایط اقتصادی موجود خیلی هم حال روز خوبی ندارند.

 

بد نیست حداقل برای تسلی خاطر هم که شده مسئولان ارجمند استانی اندکی تغییر مسیر داده و واحدهای کوچک را نیز در منوی بازدید های خویش بگنجاند تا از این رهگذر حداقل تنوعی هم برای خودشان و همراهان محترم حاصل بشود.

 

پیشترها که قیمت گوسفندان اینقدر بالا نرفته بود یکی از همین صنعتگران می گفت: اگر من گوسفندهایی را که جلوی پای مسئولان ملی و استانی قربانی کرده ام، نگاه می داشتم امروز اگر گره ای از مشکلم وا نمی شد لا اقل دامدار موفقی بودم!

 

نگارنده در جلسات مختلفی که شاهد این دست جلسات و اینگونه بازدیدها بوده ام کمتر دیده ام مسئول محترمی از استان بیاید و گزارشی از مصوبات جلسه پیشین خودش را طلب نموده و یا درصد عمل به آنها را بررسی نماید در بسیاری از موارد هم سرعت تغییر مدیران فرا دستی یا فرو دستی آنقدر بالا بوده که نگاه دو مدیر اصلا به هم تلاقی نکرده که این اتفاق رخ بدهد.

 

چنانچه در استان مابه لحاظ اهمیت تولید و نقش آن در اشتغالزایی که از مشکلات حاد استان است، ابعاد مختلف مسئله، معضل و بحران در یک نگاه کارشناسی مورد ارزیابی و تحلیل قرار گرفته باشد انتظار می رود به ترتیب اولویت از نظر میزان تولید و همچنین درصد اشتغالزایی شاهد یک آسیب شناسی صحیح و ارایه راهکاری عملی برای رفع موانع تولید و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می بودیم.

 

بی تردید اگر در طول این سالها به جای کلی گویی و بازدید درمانی در هر جلسه فقط درد یکی از این شرکت ها درمان می شد، اکنون به جای تجمع تولیدکنندگان در ccu حداقل تعدادی از آنها هم در بخش بستری بودند...!

انتهای پیام/

نویسنده : محسن دهقان نژاد

ارسال نظر

4 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران