امام جمعه پلدختر:

طرح پیک دانایی اجرای عدالت مطالعه وکتابخوانی در مناطق محروم است

طرح پیک دانایی اجرای عدالت مطالعه وکتابخوانی در مناطق محروم است
شناسه خبـر : ۱۷۱۳۳ دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۳

امام جمعه پلدخترگفت:طرح پیک دانایی از طرح های ابتکاری وخوب فرهنگی برای اجرای عدالت فرهنگی در راستای استفاده همه اقشار مختلف جامعه از کتاب است.

به گزارش سفیر افلاک به مناسبت هفته کتاب  "طرح پیک دانائی"(ارسال کتب به مناطق محروم روستائی و عشایری)در دبستان شهید محمودوند روستای سرابحمام به عنوان طرح شاخص شهرستان پلدختربرگزارشد.

 

حجت الاسلام حسین زاده آملی امام جمعه پلدختر در این مراسم با تاکید بر اهمیت کتاب ومطالعه در جامعه اظهار داشت:همه باید تلاش کنیم فرهنگ مطالعه وکتابخوانی در جامعه ترویج پیدا کند.

 

وی بیان کرد:خدمات رسانی فرهنگی به روستاییان وعشایر از ضروریات است زیرا دانش آموزان این مناطق هم نیاز به مطالعه و استفاده از منابع مختلف کتاب برای ارتقا معلومات خود دارند.

 

شاهمرادی رییس آموزش وپرورش پلدختر در این مراسم با بیان اینکه توسعه فقط اقتصاد نیست و تیراژ وچاپ کتاب نیز از شاخص های توسعه است اظهار داشت:ملاکهای فرهنگی ازجمله کتاب از شاخص های توسعه است لذا  انتظار می رود که تعامل سازنده ایی بین مدارس ونهادهای فرهنگی وجودداشته باشد.

 

وی با تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ  کتابخوانی بین دانش آموزان افزود:دانش اموزان علاوه بر علم آموزی بایستی با مطالعه کتاب  معلومات خود را ارتقا دهند.

 

 رییس کتابخانه های عمومی پلدختر نیز  دراین مراسم با تبریک هفته کتاب وکتابخوانی اظهار داشت:همه ما باید تلاش کنیم آحاد مختلف جامعه از نعمت مطالعه وکتابخوانی استفاده کنند.

 

وی،توسعه کتاب خوانی در سطح تمام شهرستان از جمله روستاها از اهداف مهم اجرای طرح پیک دانایی به عنوان یک طرح شاخص فرهنگی در شهرستان است.

 

وی ادامه داد:  در طی سه سال این طرح به صورت ابتکاری  وبرای اولین بار در کشور توسط کتاب خانه های عمومی شهرستان اجرایی می شود.

 

قهرمانی گفت:پلدختر  دارای دوباب کتابخانه علامه  جزایری در مرکز شهرستان  و امام علی (ع) معمولان می باشد.

 

وی ادامه داد:این شهرستان دارای 39  هزار جمعیت روستایی است که با حضور جمعیت عشایری وکوچ نشین منطقه به جمعیتی بالغ بر۴۵ هزار نفر می رسد که با اجرای این طرح، خدمات دهی به روستاهای شهرستان انجام می گیرد.

 

 رییس کتاب خانه های عمومی  پلدختر همچنین خاطر نشان کرد: اگر روستاهای بالای  ۱۵۰۰نفر فضای در اختیار ما قرار دهند برای این روستاها کتابخانه احداث می شود.

 

قهرمانی به دانش آموزان علاقه مند به مطالعه وکتاب نوید داد و گفت:هردانش آموزی این کتابهای اهدایی را خلاصه نویسی کند یک کتاب دیگر جایزه اهدا می گیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران