مدیر حوزه علمیه مهدیه:

خودمحوری و بی‌تفاوتی از مشکلات مهم امروز جامعه است

خودمحوری و بی‌تفاوتی از مشکلات مهم امروز جامعه است
شناسه خبـر : ۱۷۱۳۲ دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶

مدیر حوزه علمیه مهدیه الیگودرز گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه  خودمحوری و بی‌تفاوتی در نگاه به دیگران است.

به گزارش سفیر افلاک ،حجت‌الاسلام ابوالفضل اسماعیلی عصر امروز در جمع دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه ما، توجه به خود و بی‌تفاوتی به دیگران و دستگیری‌نکردن از اطرافیان است که در فرهنگ انتظار جایی ندارد؛ زیرا منتظران ظهور افرادی هستند که هم خود را بالا می‌برند و هم دیگران را و تکروی ندارند، مانند امام خمینی(ره) که مسیری را طی و پس از آن ملتی را همراه خود کردند و امروز نیز مقام معظم رهبری این‌گونه عمل می‌کنند.

 

عضو مرکز تخصصی مهدویت به محورهایی از مباحث مهدوی اشاره و اضافه کرد: مشکل امروز جامعه ما معرفتی است و مردم ضعف معرفتی دارند، در حالی که در روایت‌ها نیز روی آن بسیار تأکید شده است. مسئولان و منتظران باید در جامعه روی افزایش معرفت مردم به حضرت حجت(عج) کار کنند؛ زیرا زمانی که معرفت بالا رود، در رفتار هم تأثیر خواهد داشت و اگر معرفت نباشد، فقط عمل بدون روح خواهیم داشت.

 

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه پرداختن به مسائل آخرالزمانی و نشانه‌های ظهور در زمینه معرفت‌بخشی به جامعه، فقط در راستای افزایش اطلاعات آنها تأثیرگذار است افزود: این آگاهی‌بخشی‌ها در زمینه منتظرساختن نمی‌تواند تأثیری داشته باشد و نهایتاً فقط اطلاعات را افزایش می‌دهد که البته قابل اتکا و مانور هم نیستند؛ اما متأسفانه جامعه امروز به سمتی رفته که بنا دارد با شنیدن این‌گونه مطالب، خوشحال شود و چنین جامعه‌ای باید مداوا شود.

 

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پرداختن به مسائل آخرالزمان و نشانه‌های ظهور، مردم را در برابر مدعیان دروغین مقاوم می‌کند که با بررسی آنها، می‌توانند ادعای آنها را رد کنند و بیش از این سودی ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران