800 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به لرستان اختصاص یافت

800 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به لرستان اختصاص یافت
شناسه خبـر : ۱۷۱۱۰ یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: 800 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در اختیار واحدهای صنعتی لرستان قرار گرفت.


به گزارش سفیر افلاک، محمدرضا صفی خانی در جلسه شورای بانک‌های استان اظهار داشت: امسال استراتژی وزارت صمت به سمت واحدهای تولید فعال است برای اینکه کاهش تولید را با توجه به تحریم‌هایی که بر کشور اعمال‌شده است نداشته باشیم.

 

وی بابیان اینکه سامانه بهین یاب به‌صورت مجدد فعال‌شده و طرح رونق تولید نیز امسال جاری است عنوان کرد: 800 میلیارد تومان با توجه به منابع بانکی تسهیلات در اختیار واحدهای صنعتی گذاشته‌شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بیان کرد: علاوه بر بحث سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی واحدها دیده‌شده و در راستای طرح‌های بالای 60 درصد امسال نیز بحث واحدهای گردشگری اضافه‌شده است و کارگاه‌های صنوف تولیدی در این طرح لحاظ شده است.

 

وی افزود: انتظار است بانک‌ها سامانه بهین یاب، طرح رونق تولید و واحدهای صنعتی را در طول سال حمایت کنند؛ طی دو ماه اخیر سامانه بهین یاب فعال‌شده و حدود 35 میلیارد تومان تاکنون وام پرداخت‌شده است.

 

صفی خانی تصریح کرد: در حال حاضر 110 میلیارد تومان در سیستم بانکی پذیرش‌شده و پرونده‌ها در حال بررسی است همچنین 140 میلیارد تومان طرح در کارگروه ستاد تسهیل داشتیم که به بانک‌ها ابلاغ کردیم و انتظار است فرآیند تسهیل شود.

 

وی بابیان اینکه واحدهای صنعتی به‌ویژه واحدهای فعال ما باید موردحمایت واقع شوند خاطرنشان کرد: افزایش تسهیلات بانکی رشد تولید را در استان محاسبه خواهد کرد و از ابتدای سال تاکنون رشد مناسبی در تولید داشته‌ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران