سبد کالا، حمایت از قشر آسیب‌پذیر یا آسیب به کرامت انسانی

 سبد کالا، حمایت از قشر آسیب‌پذیر یا آسیب به کرامت انسانی
شناسه خبـر : ۱۷۰۷۸ جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳

سبدکالا بازهم همراه با ایجاد صف های طولانی کالاهای مصرفی بین مردم توزیع خواهد شد که سابقه درخشانی ندارد.

به گزارش سفیر افلاک ،مدتی است شاهد صف‌های طولانی دریافت سبد کالا در سطح شهر می‌باشیم.

 

تا چندی قبل صف‌های طویل ثبت‌نام خانوارها را شاهد بودیم و هم‌اینک نیز مقابل برخی فروشگاه‌های سطح شهر محل تجمع کسانی می‌باشد که برای دریافت سبد کالا صف کشیده‌اند!

 

بی شک طرح‌های حمایتی از خانواده‌های نیازمند در جای خود ارزشمند و قابل تقدیر است اما نوع ارائه این خدمات موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم می‌نماید و به‌نوعی حرمت آن‌ها و کرامت انسانی را خدشه‌دار می‌نماید.

 

صف‌های طولانی امروز جهت دریافت سبد کالا یادآور سال‌های نخست انقلاب و اجناس کوپنی می‌باشد.

 

اگر چه در آن شرایط که کشور در وضعیت بحران جنگ بود و تکنولوژی همچون امروز پیشرفتی نداشت تامین ارزاق مردم چاره ای غیر از این روال برای دولتمردان نگذاشته بود اما امروز که دولت به‌واسطه اطلاعات دقیق از تعداد نفرات و وضعیت خانواده هاو ... مطلع می‌باشد و حساب‌های یارانه خانوارها را جهت پرداخت هرگونه کمک در اختیار دارد به نظر این روال پرداخت و معطلی زن و مرد در صف‌های طولانی برای ثبت‌نام شایسته نیست.

 

اگر چه این روال از اصل اشتباه و دولت از ابتدا تاکنون اگر بجای پرداخت‌ها و کمک‌های نقدی مبالغ را هزینه تولید و اشتغال می‌کرد نتایج مثبتی در پی داشت، اما حال که این‌گونه اقدامات زیر ساختی مهیا نشده برای رویه پرداخت‌های حمایتی نیز شایسته است نظارت بر توزیع دقیقا صورت پذیرد.

 

این در حالی است  که برخی فروشگاه‌ها به‌اجبار اجناسی به مردم تحمیل می‌کنند که نیاز به آن‌ها ندارند که در این رابطه دستگاه‌های نظارتی لازم است به شهروندان اطلاع‌رسانی نماید که خرید اجناس به انتخاب شهروندان می‌باشد و فروشندگان حق اجبار ندارند.

 

بی شک این‌گونه اقدامات هنگامی ارزشمند می‌شود که کرامت انسانها حفظ شود و حتی اگر چنانچه امکان پرداخت وجوه نقد وجود ندارد بتوان این ارزاق را با مراجعه به درب منازل به دست نیازمندان رساند که در این رابطه نیز نهادهای حمایتی و بسیج و سپاه همچون همیشه آمادگی به دوش کشیدن این وظیفه را دارند.

 

به هر حال امیدواریم حمایت‌های دولت از قشر آسیب‌پذیر به گونه ای باشد که آسیب‌های دیگر متوجه این قشر نشود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

نویسنده : عباس شاه علی

ارسال نظر

1 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران