مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان:

20میلیاردتومان اعتبار برای تکمیل 14پروژه کتابخانه ای لرستان نیاز است

20میلیاردتومان اعتبار برای تکمیل 14پروژه کتابخانه ای لرستان نیاز است
شناسه خبـر : ۱۷۰۶۴ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان گفت: 14پروژه نیمه ساخت در استان داریم که از 15تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تاکنون 14میلیاردتومان هزینه شده و برای تکمیل به 20میلیاردتومان اعتبار نیاز دارند.

به گزارش سفیر افلاک فرشته طهماسبی پیش از ظهرامروز در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان به تشریح برنامه های هفته کتابخوانی پرداخت و گفت: از 24تا 30 آبان ماه به نام هفته کتاب نامگذاری شده است که از مهرماه برنامه ریزی ها و هماهنگی هایی برای هرچه بهتر برگزار کردن این هفته انجام شده است.

 

وی هدف از برگزاری این هفته را لمس نمودن هفته کتاب توسط همه اقشار جامعه دانست و گفت: در هرکدام از شهرستان ها با توجه به ظرفیت فرهنگی برنامه هایی را اجرا می کنیم که برای مثال در مرکز بازپروری دورود یک برنامه باهم بخوانیم اجرا کردیم.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به برگزاری مسابقه فروغ صبح دانایی در سه محور خلاصه نویسی، جمله نویسی و نقاشی با رنج های سنی مختلف در هفته کتاب اشاره کرد و اظهارداشت: در طرح سفیران دانایی کتابداران برای ایجاده انگیزش کتابخوانی به مدارس می روند.

 

طهماسبی با اشاره به اجرای طرح پیک دانایی در مناطق محروم و روستاها بیان کرد: برنامه های این هفته از 19آبان شروع شده و 30آبان نیز جشن کتاب با حضور مسئولان، خیرین، اهل قلم، نویسندگان و اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

 

وی با بیان این که اگر لرستان پایتخت کتاب شود جنب و جوشی برای فراهم نمودن زیرساخت های لازم به وجود می آید، تصریح کرد: اگر حق قانونی نیم درصد کتابخانه توسط شهرداری ها پرداخت شود می توان خیلی از زیرساخت های فرهنگی را فراهم کرد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان اظهارداشت: 14پروژه نیمه ساخت در استان داریم که از 15تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تا کنون 14میلیاردتومان هزینه شده و برای تکمیل به 20میلیاردتومان اعتبار نیاز دارند.

 

طهماسبی در رابطه با پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد گفت: کتابخانه مرکزی به عنوان تابلوی شهر بایستی ساختمانی در خور کتابخانه داشته باشد که متاسفانه تاکنون به دلیل تغییر پیمانکارهای مختلف بعد از چندین سال هنوز به بهره برداری نرسیده است اما اخیرا قول های خوبی برای تکمیل این پروژه داده شده است.

 

وی در خصوص مشکلات کتابخانه المهدی گفت: این کتابخانه سال 87 تحویل داده شد که به دلیل قصور پیمانکار و عدم اجرای کار طبق نقشه بعد از چندین سال فعالیت نشست پیدا کرد که پرونده آن در حال سیر مراحل قانونی است اما طبق نظرات کارشناسی مشکل این کتابخانه با مقاوم سازی حل می شود.

 

به گفته وی یکی از اهداف نهادکتابخانه ها توجه به مناطق کم تر برخوردار و محروم است که به همین منظور بزودی در روستاها کتابخانه های سیار راه اندازی می شود.

 

 مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با اشاره وجود معارض برای کتابخانه دینارآباد گفت: زمین این کتابخانه وقفی است که راه دسترسی آن معارض وجود دارد که از طریق فرماندار به جد پیگیر رفع مشکل آن هستیم.

 

طهماسبی تشکیل انجمن خیرین حوزه کتاب را از دیگر برنامه های این نهاد دانست و بیان کرد: در سطح استان 546هزارو 356 نسخه کتاب داریم که 175هزار و 978 عنوان کتاب می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران