مدیر جهاد کشاورزی بروجرد:

۶۰۰۰تن سیب در سردخانه های بروجرد ذخیره شد

۶۰۰۰تن سیب در سردخانه های بروجرد ذخیره شد
شناسه خبـر : ۱۷۰۶۱ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ۶۰۰۰تن سیب برای تنظیم بازار و میوه شب عید در سردخانه های بروجرد ذخیره سازی شده است.

به گزارش سفیر افلاک عزت اله نباتی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد در جلسه پدافند غیر عامل با موضوع میوه و تره بار که در فرمانداری بروجرد برگزار شد گفت: بیش از ۶۸ هزار هکتار عرضه زراعی و باغی در شهرستان بروجرد وجود دارد که از این میزان ۵۰ درصد اراضی آبی و ۵۰درصد دیگر دیم هستند که اراضی آبی در بروجرد ۳۵هزار هکتار است.

  وی اضفه کرد: در بروجرد ۲۳۲روستا وجود دارد که ۲۵هزار بهره بردار در روستاها وجود دارد و سالانه ۵۶۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در بروجرد تولید می شود که ارزش این محصولات یکهزار میلیارد تومان است.

 

نباتی اظهار داشت: سالانه ۳۶۰ هزار تن محصولات زراعی تولید می شود که ۱۴هزار نفر در این راستا مشغول به کار کشاورزی هستند.

  به گفته وی همچنین حدود 12 هزار هکتار باغ در شهرستان بروجرد وجود دارد که ۲۵درصد باغات استان در بروجرد است و سیب، گردو، بادام، هلو و انگور از مهمترین محصولان باغی در بروجرد است.

  وی بیان کرد: در بروجرد ۳۸مزرعه پرورش ماهی سرد آبی وجود دارد که سالانه ۲۰۰۰تن ماهی تولید می شود و ۴۰۰نفر در این مراکز پرورش ماهی مشغول به کار هستند.

  نباتی تصریح کرد: چهار سردخانه با ظرفیت ۹۰۰۰تن در این شهرستان وجود دارد که ۶۰۰۰تن سیب برای شب عید در این سردخانه ها ذخیره شده است.

 

در ادامه نوابی رئیس اداره تعاون روستایی بروجرد با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل در بخش کشاورزی افزود: پدافند غیر عامل در این حوزه بسیار مهم است و از همین رو در راستای تنظیم بازار و تهیه میوه شب عید از مدتها قبل برنامه ریزی شده و علاوه بر ذخیره سازی سیب در بروجرد، خرید پرتقال هر ساله از شمال کشور صورت می گیرد تا میوه های مورد نظر با قیمت و کیفیت مناسب به دست مصرف کننده برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

1 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران