نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان:

حکومت اسلامی برای اقامه حق و دفع باطل است

حکومت اسلامی برای اقامه حق و دفع باطل است
شناسه خبـر : ۱۷۰۱۵ چهارشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان با بیان این که حکومت اسلامی برای اقامه حق و دفع باطل است،گفت: انقلاب، رهبر و امام ما افتخارشان این است که این انقلاب به دنبال احقاق حق و دفع باطل است.

به گزارش سفیر افلاک آیت الله احمد مبلغی پیش از ظهر امروز در مراسم عزاداری رحلت جانگداز پیامبرگرامی اسلام(ص) که در حوزه کمالیه خرم آباد برگزار شد،گفت: ۲۸ صفر مصیبت بزرگ ارتحال پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است که ما باید در این روزها پیامبر(ص) را محور قرار دهیم.

 

وی افزود: با سنت و اخلاق پیامبر(ص) می توانیم جامعه جهانی را به سمت وضع بهتر و نگاه  مردم جهان را به آن معطوف کرد.

 

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان با بیان این که پیامبر(ص) از یک عظمت، اخلاق، سنت اجتماعی ویژه برخوردار است،گفت: یکی از اوصاف پیامبر که قرآن بر آن تاکید می کند اهل تکلیف نبودن است و به این معنی که تکلف یک معنای عظیم و اساسی دارد که اگر وجود داشته باشد جامعه را تخریب می کند و اگر وجود نداشته باشد صفا، صمیمیت و مصونیت اجتماعی معنا پیدا می کند.

 

آیت الله مبلغی با اشاره به سه سطح تکلف گفت: هر فردی یک زندگی شخصی دارد و رفتارهایی دارد، اهل تکلف این رفتارهای اختصاصی را به دیگران تحمیل می کنند حتی کار شخصی شان را، پیامبر(ص) به هیچ روی حتی در زندگی شخصی اهل تکلف نبودند نهایت تواضع و تکلف نداشتن را در تمام رفتارها و اوضاع شخصی داشتند.

 

وی با تأکید بر این که  یکی از اصول انقلاب ما اصل تشریفات زدایی، مردمی بودن و دوری از تجمل است،گفت: امام امت به شدت به ساده زیستی و نهی اشرافیت تاکید داشت.

 

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان تصریح کرد: حکومت دینی بر اساس تکلف نیست کسی که مسئولیتی را می پذیرد به هیچ وجه نباید اهل تکلف سیاسی اجتماعی باشد.

 

آیت الله مبلغی با بیان این که در تمام اجزا و لایه های حکومت اصل عدم تکلف جریان پیدا می کند، خاطرنشان کرد: اصل عدم تکلف در جامعه تشریفات، اشرافی گری و فاصله با مردم را کنار گذاشتن است.

 

به گفته وی تکلف در عرصه سیاست یک معنای بلند بالا دارد ونبوت بالاترین مسئولیت سیاسی اجتماعی است، جایگاه پیامبر(ص) در حدی بود که مردم فوج فوج با تمام جسم و جان به سمت او می روند.

 

وی با تأکید بر این که تکلف یک اصل راهبردی در برابر خاستگاه اشرافیت، تکبر و رشوه است، اظهارداشت: همه مسئولان در این عصر زندگی خود را بر یک عدالتی بنا کنند بر فرهنگ بی تکلفی و این شدنی است،غربی ها فرهنگ را پمپاژ می کنند و ما هم باید فرهنگمان را پمپاژ کنیم،جامعه به محبت نیاز دارد و محبت از سوی اهل بیت پمپاژ می شود.

 

به گفته وی خط ممتد اساسی پایدار نبوت در طول تاریخ تا به پیامبراسلام(ص) می رسد که باید در زندگی اجتماعی خدمت به مردم را با تمام قوت ادامه دهیم که فساد اداری شکل نگیرد.

 

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان اظهارداشت: حکومت برای اقامه حق و دفع باطل است و انقلاب ، رهبر و امام ما افتخارشان این است که این انقلاب دنبال احقاق حق و دفع باطل است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران