مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان:

66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد

66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد
شناسه خبـر : ۱۶۹۹۵ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰

مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان گفت: 66 هزار زن سرپرست خانوار در لرستان وجود دارد که از این تعداد هفت نفر زن سرپرست خانوار مربوط به بروجرد است.

به گزارش سفیر افلاک  " ناهید پرویز پور" مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان در جلسه امور بانوان بروجرد که در فرمانداری برگزار شد گفت: شهرستان بروجرد یکی از شهرستان های پیشرو در توانمند سازی زنان است و انتصاب بانوان در حوزه های مختلف در این شهرستان صورت گرفته که بروجرد در این زمینه موفق بوده است.

 

وی اضافه کرد: تلاش شده تا سهم 30 درصدی بانوان در حوزه های مختلف محقق شود که در استان لرستان در پست های مدیریتی انتصاب بانوان و جوانان به 42 نفر رسیده.

 

به گفته وی در حوزه کاندیدای بانوان برای امور شورای شهر شاهد رشد 81 درصدی بانوان بودیم و در این دوره از شورا 10 نفر از بانوان در کل استان به شوراها راه یافتند .

 

پرویز پور با اشاره به زنان سرپرست خانوار افزود: در استان لرستان 66 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که از این تعداد هفت هزار نفر مربوط به بروجرد است که انتظار می رود فنی و حرفه ای در این راستا وارد عمل شود و در راستای ارائه آموزش های مهارتی و فنی خدمات لازم را ارائه دهد.

 

وی بیان کرد: بسیاری از زنان سرپرست خانوار می توانند با آموزش و فراگیری مهارت لازم در بخش مشاغل خانگی موثر باشند و با دریافت تسهیلات در جهت توانمند سازی موفق باشند.

 

مدیر کل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: برخی از بانوان بی سرپرست خانوار با مشکلاتی روبرو هستند که نیاز است در این راستا این بانوان شناسایی شوند و بتوان خدمات مورد نیاز را به آنها ارائه داد.

 

به گفته وی زنان شاغل علاوه بر کار در بیرون در منزل نیز فعالیت هایی دارند که نیاز است تحرک و ورزش آنها به جد پیگیری شود و دستگاه ها می توانند یک ساعت را برای بانوان به عنوان ساعت ورزش ارائه دهند .

 

پرویز پور اظهار داشت: امسال در راستای طرح توان افزایی بانوان برنامه هایی اجرا شده که این برنامه با کمک 20 سازمان مردم نهاد انجام شد و آموزش های لازم به بانوان حاشیه نشین ارائه شد و هدف از اجرای این برنامه توان افزایی بانوان بود.

 

وی بیان کرد: کانون فرهنگی اجتماعی زنان آموزش هایی را متناسب با نسل جوان ارائه می دهد و باید این کانون تقویت شود که در این راستا سهمیه استان 700 فقره تسهیلات بوده که سهم بروجرد 70 فقره بوده و تا کنون 35 نفر از زنان سرپرست خانوار تسهیلات سه میلیون تومان دریافت کرده اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران