چهل روز از واقعه عاشورا و لب های تشنه گذشت/پیاده روی اربعین یعنی راه امام حسین(ع) ادامه دارد

چهل روز از واقعه عاشورا و لب های تشنه گذشت/پیاده روی اربعین یعنی راه امام حسین(ع) ادامه دارد
شناسه خبـر : ۱۶۹۱۵ دوشنبه ۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷

چهل روز از واقعه عاشورا و شهادت امام حسین(ع) می گذرد و این روزها میلیونها عاشق از سراسر دنیا خود را به حرم امام حسین(ع) می رسانند و در پیاده روی اربعین شرکت می کنند و نوای لبیک یا حسین طنین انداز می شود.

به گزارش سفیر افلاک چهل روز از واقعه عاشورا می گذرد، چهل روز است که از لب های تشنه کودکان و طفلان می گذرد، چهل روز از ناله ها و گریه های بی امان زنان و مادران داغ دیده می گذرد.

 

آری فردا اربعین است و چهل روز از شهادت فرزند شیر خدا و حضرت فاطمه (س) می گذرد، همان امامی که برای احیای دین خدا قیام کرد و در این راه به شهادت رسید.

 

چهل روز است که عاشقان اهل بیت و سید الشهدا(ع) لباس سیاه بر تن دارند، بر سر و سینه می زنند، پرچم های سیاه در گوشه و کنار شهر و بر سر در برخی منازل قرار گرفته اند  و در این چهل روز هر روز و در هر مراسمی عاشقان امام حسین(ع) گریه کنان بر سر و سینه زده اند.

 

چهل روز از عاشورا می گذرد، همان روزی که بعد از شهادت امام حسین(ع) کاروان اسرا راهی شام شدند، زنان و مادران داغ دیده به همراه حضرت زینب(س) و یادگار سه ساله امام حسین(ع) راهی شدند.

 

دختری که می دانست دیگر بابا را نخواهد دید، سه ساله ای که اندکی بعد از شهادت پدر جان سپرد و عمه ای که از ابتدای ورود به کربلا مصیبت ها و داغ های زیادی را دیده اما در این واقعه همه را دلداری می داد و دست نوازش را بر سر کودکان و یادگار برادر می کشید.

 

اما در این روزها زائران زیادی از سراسر دنیا قطره قطره خود را به دریایی می رسانند که در جهان بی نظیر است، زائران و عاشقان کربلا از مدتها قبل برای پیاده روی اربعین راهی سفر شده و پا به پای سایر زائران با پرچم هایی که بر دوش دارند میخواهند اربعین،خود را به حرم آقا برسانند.

 

در این روزها زائران که رخت عزا بر تن دارند در چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) قدم به قدم خود را به حرم می رسانند، در میان راه هیات های زیادی مشغول عزاداری شده اند، موکب هایی در مسیر کربلا برای پذیرایی از زائران مهیا شده و خلاصه هر کدام می کوشند تا عشق و ارادت خود را به امام حسین(ع) نشان دهند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

4 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران