پذیرایی از زائران کربلا، مرهمی برای جاماندگان اربعین/بروجرد پذیرای هزاران زائر

پذیرایی از زائران کربلا، مرهمی برای جاماندگان اربعین/بروجرد پذیرای هزاران زائر
شناسه خبـر : ۱۶۹۰۷ یکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳

موکب شهید بروجردی این روزها پذیرای هزاران نفر از شهرهای مختلف ایران و کشورهای دیگر است و پذیرایی از زائران کربلا، مرهمی برای جاماندگان اربعین است.

به گزارش سفیر افلاک از اینجا تا کربلا کیلومترها فاصله وجود دارد، دلشان بیقرار شده و به سوی کربلا و بین الحرمین پر می کشد، لحظه به لحظه پیاده روی اربعین را جلوی چشمانشان می بینند اما امسال از پیاده روی اربعین جامانده اند.

اربعین

در این روزهایی که عاشقان زیادی کوله بار خود را برای سفری بی نظیر بسته و قدم به قدم با سایر زائران ایرانی و کشورهای خارجی در این همایش بزرگ شرکت می کنند، عده ای از این سفر بازمانده اند و به هر دلیل نتوانسته اند در این پیاده روی شرکت کنند.

اربعین

اما از همینجا دلشان را راهی سفر کرده اند، از راه دور به آقا سلام داده اند و خود را برای خدمت رسانی و پذیرایی از زائران اربعین آماده کرده اند، آری این روزها عاشقان امام حسین(ع) از زن و مرد و پیر و جوان در موکب ها از دل و جان و خالصانه به زائران آقا خدمت رسانی می کنند.

اربعین

در شهر بروجرد، شهر آیت اله بروجردی(ره) موکب شهید محمد بروجردی برپا شده ، موکبی که روزانه پذیرای هزاران زائر ایرانی و خارجی است و صدها خادم در این موکب از صبح تا شب مشغول پذیرایی از زائران هستند و در پایان نیز التماس دعایی به زائران دارند که سلام ما را به امام حسین(ع) برسانید و برای ما هم در بین الحرمین دعا کنید.

اربعین

زائران زیادی کیلومترها راه را طی کرده و حالا به شهر بروجرد رسیده اند، در موکب پذیرایی می شوند، بعد از نماز مغرب و عشا به رسم هر شب مداحی و نوحه خوانی صورت می گیرد و زائران اربعین سینه زنی می کنند.

اربعین

صدای صلوات و یا حسین از یکی از چادرها شنیده می شود، وارد چادر می شویم، جمعی از بانوان بروجردی مشغول پخت و پز غذا برای زائران هستند، تعدادی از بانوان نانها را بسته بندی می کنند، چند نفر غذا را در ظرف ها می ریزند، عده ای هم این غذاها آماده می کنند تا در میان زائران تقسیم شوند.

اربعین

خانم گودرزی یکی از بانوان بروجردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: از صبح برای طبخ غذا در اینجا جمع می شویم، هر روز اشتیاقمان برای پذیرایی از زائران امام حسین(ع) بیشتر می شود.

اربعین

وی اضافه کرد: گرچه امسال نتوانستیم راهی سفر پیاده روی اربعین شویم اما پذیرایی و خدمت به زائران امام حسین(ع) را افتخار می دانیم و از دل و جان برای پذیرایی از زائران تلاش می کنیم تا به بهترین شکل از زائران پذیرایی کنیم.

اربعین

اما بسیاری از آنهایی که کربلا رفته بودند با دیدن این زائران و مداحی و سینه زنی حال و هوایشان کربلایی می شود و بی اختیار اشک می ریختند اما آنهایی که هنوز توفیق زیارت کربلا نصیبشان نشده بود بزرگترین حاجت و آرزویشان دیدن حرم آقا و رسیدن به کربلا بود.

اربعین

لازم به ذکر است که موکب شهید بروجردی تا کنون پذیرای 50 هزار زائر اربعین حسینی بوده و این موکب تا چند روز بعد از روز اربعین برای پذیرایی و اسکان زائران دایر است.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

8 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران