فرصت هایی که می سوزد/قصه اختلافات در شورای شهر بروجرد، سر دراز دارد

فرصت هایی که می سوزد/قصه اختلافات در شورای شهر بروجرد، سر دراز دارد
شناسه خبـر : ۱۶۸۸۲ چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴

قصه اختلافات در شورای شهر بروجرد تمامی ندارد و در این میان فرصت های ناب و طلایی برای خدمت رسانی و توسعه شهر از بین می رود.

به گزارش سفیر افلاک سال گذشته مردم بروجرد با آرای خود 9 نفر اعضای شورای شهر را انتخاب کردند، اعضایی که قرار بود با همکاری و همدلی در راستای رفع مشکلات کارگران و شهرداری، پیشبرد برنامه های شهرداری، توسعه و آبادانی شهر تلاش کنند اما از همان ابتدا جرقه اختلافات بین اعضای شورای شهر برجرد زده شد.

 

در همان جلسه اول چهار عضو جلسه شورا را ترک کردند و زنگ اختلافات و دو دستگی در این شورا نواخته شد بعد از مدتی پنج عضو شورا در مقابل چهار عضو قرار گرفتند و روز به روز کلاف اختلافات در این شورا بیشتر در هم پیچید.

 مدتها زمان صرف شد تا شهردار انتخاب شود و بالاخره بعد از مدتها در بهمن ماه 96 امیر جاوید پور با 9 رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار بروجرد انتخاب شد و بعد از مدتی حکم وی از سوی وزارت کشور صادر شد و رسما سکان شهرداری را به دست گرفت.

 امیر جاوید پور جوانی انقلابی و پر تلاش است و در این مدت شاهد تلاش های بی وقفه و دلسوزانه وی بوده ایم، پرداخت حقوق کارگران، سر و سامان دادن به خیابانها و میادین که سالها بود رها شده بودند و این اقدامات سبب شده بود تا مردم از عملکرد این شهردار جوان رضایت داشته باشند.

 طولی از فعالیت شهردار بروجرد نگذشت که پنج عضو شورای شهر از انتخاب خود پشیمان شدند و برای برکناری شهردار دست به کار شدند.

 این در حالیست که اعضای شورای شهر به عنوان معتمدان یک شهر باید با پرداختن به نیازها و اولویت‌های هر شهر مهم‌ترین نقش را ایفا کنند و همه دغدغه و فکرشان در جهت رفع مشکلات و جلو بردن برنامه ها و اهداف شهرداری باشد اما دامن زدن به این همه اختلاف و اصرار در برخی از موارد همه را به ستوه آورده است.

 

مردم شهر بروجرد با مروری بر عملکرد شوراهای قبلی انتظار داشتند تا این شورا همه هم و غم خود را در شورا برای توسعه شهر به کار گیرد اما به نظر می رسد عده ای در این شورا دست بردار اختلافات نیستند و همه برنامه ها معطل این اختلافات شده و فرصت های زیادی در این میان از دست می رود.

 متاسفانه به جای توسعه ، آبادانی و عمران در شهر، قاعده بازی سیاسی در اولویت نشسته و برخی از اعضای شورا از وظایف اصلی خود غافل شده اند به طوری که کندی طرح‌های توسعه‌ای و خدمات شهری به طور کامل در نقاط مختلف شهر نمایان است.

 "ابراهیم بیاتی" عضو شورای شهر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: مردم با رای دادن می خواستند تا اعضای شورای شهر به وظایف خود عمل کنند و از شورا کار و فعالیت می خواهند نه دعوا و اختلاف.

 وی اضافه کرد: متاسفانه این همه اختلاف در شورای شهر بروجرد فقط فرصت ها را از بین می برد و این همه اختلافات و تعلل در کارها سبب می شود مردم اعتماد خود را از دست بدهند.

 به گفته وی در شورای شهر باید فقط منافع شهر و مردم در نظر گرفته شود و به دور از همه دغدغه ها و اختلافات در راستای خدمت به مردم گام برداشت. "اشرف چگنی" عضو دیگر شورای شهر بروجرد افزود: شهردار بروجرد هم اکنون تلاش می کند تا هر ماه یک حقوق به کارگران پرداخت کند و 8 ماه حقوق معوقه از سنوات قبل بوده ولی با روی کار آمدن شهردار جدید هر ماه به کارگران یک ماه حقوق پرداخت شده است.

 وی با اشاره به این که ورود نیروی مازاد به شهرداری چوب بی صدایی بود که به شهرداری زده شد اضافه کرد: متاسفانه در سنوات قبلی حدود 700 نیروی مازاد وارد شهرداری شده که فشار زیادی بر شهرداری وارد می کند به طوری که در نیمه نخست امسال 36 میلیارد تومان فقط حقوق به نیروهای شهرداری و کارگران پرداخت شده در حالی که اگر نیروی مازاد وارد شهرداری نمی شد تنها با پرداخت 18 میلیارد حقوق پرداخت می شد و مابقی آن در کارهای عمرانی صرف می شد.

 

چگنی اظهار داشت: سال گذشته 200 نیرو در شهرداری بازنشسته شدند که امسال تنها بخش اندکی از سنوات آنها پرداخت شده و قرار شد شهرداری با فروش بخشی از زمین ها بتواند سنوات آنها را پرداخت کند.

 به گفته وی با توجه به این همه مشکلات در شهرداری نیاز است از اختلافات دوری شود و همه تلاش ها را برای رفع مشکلات و ارائه برنامه ها برای شهرداری به کار بگیریم.

 "فلاح" معان عمرانی فرمانداری بروجرد نیز گفت: چند روز پیش در کمیته انطباقی که در فرمانداری برگزار شد جاوید پور در سمت خود ابقا شد اما تعدادی از اعضای شورای شهر همچنان بر مصوبه خود اصرار دارند تا شهردار برکنار شود.

 وی اضافه کرد: قرار شد نامه ای به شورای حل اختلاف استان ارسال شود و 20 روز فرصت وجود دارد تا نسبت به این مصوبه اقدام شود.

 فلاح اظهار داشت: این همه اختلاف در شورای شهر به ضرر مردم است و سبب شده تا به دلیل این اختلافات و حاشیه ها، برنامه های اصلی و مصوبات دیگر معطل بماند.

 به هر حال مردم به اعضای شورای شهر رای دادند تا در جهت همان وعده ها و تبلیغات قدم بردارند نه این که همه کارها را فراموش کنند تا به هدف خود برسند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

1 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران