طرح استعدادیابی و پیکرشناسی ورزشی در مدارس ازنا اجرا شد

طرح استعدادیابی و پیکرشناسی ورزشی در مدارس ازنا اجرا شد
شناسه خبـر : ۱۶۸۷۲ سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳

بمناسبت هفته تربیت بدنی و در راستای اشاعه و گسترش علم ورزش از تعدادی از دانش آموزان مدارس ابتدایی ازنا تست پیکر شناسی و استعدادیابی ورزشی به عمل آوردند.

به گزارش سفیر افلاک، بمناسبت هفته تربیت بدنی و در راستای اشاعه و گسترش علم ورزش سجاد رضایی و خانم زمانی مربیان بدنسازی شهرستان ازنا از تعدادی از دانش آموزان مدارس ابتدایی شهیدمطهری و شاهد شهرستان ازنا تست پیکر شناسی و استعدادیابی ورزشی به عمل آوردند.

 

 سجاد_رضایی در خصوص دانش پیکرشناسی ورزشی گفت: استعدادیابی از سن هشت سال به بالا انجام می‌شود ویکی از شاخص‌های اصلی برای استعدادیابی و معرفی یک رشته ورزشی متناسب با استعدادهای جسمانی هر فرد می باشد.

 

وی در جواب اینکه از این تست ها چه نتایجی حاصل می‌شود خاطر نشان کرد: ابتدا از بین ۴۴رشته ورزشی برای پسران و ۳۲رشته ورزشی برای دختران مشخص می‌شود که فرزند شما در چه رشته ای استعداد لازم حتی برای قهرمانی در سطوح بین المللی را دارد.

 

رضایی گفت: دوم اینکه کمبود یا اضافه وزن بطور دقیق مشخص می‌شود.

 

این کارشناس بدنسازی خاطر نشان کرد: سوم اینکه حداکثر رشد قد فرزند شما ازهمین امروز مشخص می‌شود و مورد چهارم اینکه درصد چربی اندام‌های مختلف بدن مشخص می شود.

 

وی در ادامه افزود: مورد پنجم اینکه جایگاه سلامت معلوم می‌شود و مورد ششم اینکه میزان آمادگی قلبی، تنفسی معین و در هفتمین مورد وضعیت Bmi_wHRمشخص خواهد شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران