معاون استاندارلرستان:

یکهزارو 520میلیاردریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد

یکهزارو 520میلیاردریال تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد
شناسه خبـر : ۱۶۸۱۲ سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: یکهزارو 520میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی امسال در استان پرداخت شد که بیش از سهم تخصیص یافته به لرستان است.

به گزارش سفیر افلاک ،گودرز امیری روز سه شنبه در نشت شورای اشتغال و برنامه ریزی استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: امسال همچنین یکهزارو 70میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر در استان قرارداد منعقد شد همچنین یکهزارو 360میلیارد ریال طرح در اشتغال حمایتی در استان وجود دارد.


وی ادامه داد: به میزان رقم های موجود طرح به کارگروه ملی معرفی شده که از اختیارات استانی خارج بوده اما برای تسهیل و تسریح طرح ها ارایه شده، در حال پیگیری هستیم اما طرح ها قبل از ارایه به کارگروه باید اقدام سنجی و بررسی شوند.


وی افزود: تسهیلات پرداختی در جهت سرمایه گذاری و اشتغالزایی در استان پرداخت می شود.


امیری با اشاره به پرداخت تسهیلات 500میلیون ریالی در طرح اشتغال روستایی و فراگیر به متقاضیان بیان کرد: در صورت نیاز بیشتر متقاضیان به دریافت تسهیلات باید از طریق طرح های مشاغل خانگی اقدام کنند و تمام تلاشمان را برای برطرف کردن مشکلات متقاضان خواهیم کرد.


وی با بیان اینکه برخی از متقاضیان از عملکرد بانک توسعه و تعاون استان گله مند هستند ادامه داد: بانک ها متقاضیان دریافت تسهیلات را باید به عنوان سرمایه گذار درنظر گرفته و برای برطرف کردن مشکلات آنان تلاش کنند.


معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: برای دریافت طرح های اشتغال فراگیر از سوی بانک ها باید تبلیغات بیشتری صورت گیرد چراکه سقف دریافت اشتغال روستایی پر شده و متقاضیان باید توجیه شوند.


امیری عنوان کرد: زمینه تولید برای روستاییان باید فراهم شود و در صورت توجه به صندوق های خرد روستایی می توان بسیاری از مشکلات آنان را برطرف کرد.


وی بیان کرد: روستاهای مورد هدف گردشگری مورد توجه قرار گیرد همچنین سازمان میراث فرهنگی با ایجاد نمایشگاه در روستا زمینه ایجاد روستاییان را فاهم کند.


وی گفت: مردم لرستان 100هزار میلیارد ریال به بانک های استان بدهکار هستند که باید در پرداخت بدهی های خود به بانک اقدام کرده و بانک هم با تقسیط، همکاری لازم را داشته باشند چراکه در صورت دریافت معوقات از سوی مردم امکان پرداخت تسهیلات ایجاد می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: ایرنا

ارسال نظر

8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران