مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان:

26دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در جمعیت هلال احمر لرستان برگزار شد

 26دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در جمعیت هلال احمر لرستان برگزار شد
شناسه خبـر : ۱۶۷۹۸ دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: باید به گفتمان و فرهنگ سازی در اولویت مسائل پیشگیری از اعتیاد قرار گیرد.

به گزارش سفیر افلاک،صارم رضایی در آیین افتتاحیه کارگاه پیشگیری از اعتیاد که با حضور اعضای جوانان جمعیت هلال احمر لرستان در خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: استفاده بیش از حد به هر چیزی باعث اعتیاد به آن کار می‌شود.  

 

وی افزود: جمعیت هلال احمر لرستان طی چند سال گذشته برنامه های خوبی در حوزه مسائل اجتماعی برگزار کرده است که می توان به برگزاری بیش از ۲۶ دوره پیشگیری از اعتیاد در سطح استان اشاره کرد. 

 

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر برنامه هایی نظیر طرح شوق رویش، مسابقات رفاقت مهر، المپیاد آماده، اعزام به برنامه ها و همایش های کشوری و غیره برگزار کرد که همه این ها به نوعی می‌تواند در آن راهکارهایی بیان شود که جوانان کمتر به سمت استفاده از مواد مخدر بروند.  

 

 مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: طبق استراتژی ۲۰۲۰ باید جوانان در رأسبرنامه های جمعیت هلال احمر قرار بگیرند و بتوانند ۵۰ درصد از تشکیلات این حوزه را به خود اختصاص دهند. ضمن اینکه جوانان به دنبال تکریم انسان‌ها و گسترش دوستی نیز حرکت کنند.  

 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان نیز در این مراسم اظهار کرد: آیات و روایات زیادی داریم که به هلاکت رسیدن خود انسانها توسط خودشان اشاره شده است.

 

حجت الاسلام بهزاد پیروزفر اظهار کرد: یکی از این موارد همین بحث مواد مخدر است که باعث معضلات دیگری نظیر کودک‌آزاری، قتل، دزدی، فساد و سایر انحرافات نیز می شود.   

 

وی با اشاره به این که مواد مخدر باعث از بین رفتن شخصیت انسانها می شود بیان کرد: یکی از راه های جنگ نرم بحث مواد مخدر است که با توجه به این وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی برای مردم به وجود آمده است خود این زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات دیگر نیز شده است. 

 

وی با بیان این که اقدام قضایی و انتظامی دیگر نمی تواند راه حل کافی در این حوزه باشد گفت: مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره کردند و اظهار داشتند که باید ۵0درصد امکانات و منابع می بایست در بحث پیشگیری صرف شود.   وی افزود: باید شما تلاش کنید تا در این جامعه افراد سالم را نگه دارید و خود این کار یک کار ارزشمند است.  

 

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان نیز در این مراسم گفت: طبق انعقاد تفاهم نامه ای که با ستاد مبارزه مخدر لرستان و جمعیت هلال احمر صورت گرفته است برنامه هایی بسیار خوب و راهبردی در حوزه مبارزه با مواد مخدر صورت داده ایم.   

 

حمید جمشیدی اظهار کرد: تا قبل از این تفاهم نامه فعالیت های جمعیت هلال احمر در بحث پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر موردی بود، ولی هم اکنون اهمیت کار دو چندان شده و برنامه های متنوع و فعالیت‌های ما در این حوزه نیز گسترش یافته است. 

 

 وی افزود: جوانان باید مبلغ باشند و بتوانند به عنوان یک همسالان خود در بحث فرهنگ پیشگیری نهادینه سازی کنند و بتوانند آموزشهای لازم را به همنوعان خود ارائه دهند تا بتوانیم با یک مشارکت همگانی در این زمینه به بسیاری از انحرافات فائق آییم.  

 

عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور نیز در آیین افتتاحیه پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: حقیقتاً اقدامات فرهنگی و آموزشی و تربیتی در حوزه پیشگیری از اعتیاد ارزشمند است که جای تقدیر و تشکر دارد.  

 

فرج اللهی گفت: در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر لرستان طی چند سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام شده داده و اثرات ارزشمندی را در پی داشته است.  

 

وی افزود: لذت کار کردن در هلال احمر در جای دیگری وجود ندارد چرا که در اینجا افراد به جز خود دیگران را می بینند و سرنوشت زندگی دیگران برای آنها اهمیت دوچندانی دارد.  

 

 فرج‌اللهی بیان کرد: حوزه های اعتیاد هم اکنون در جامعه گسترش یافته است و تمرکز زندگی را از دست افراد و خانواده ها نیز گرفته است.  

 

عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: شروع اعتیاد برای افراد ابتدا تفننی است و از این رو خیلی ها متوجه وضعیت خود نمی شوند که به آن اعتیاد یافته اند.  

 

وی بیان کرد: باید افتخار کنیم که در جمعیت هلال احمر برنامه ها در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی گسترش یافته است و خدمت رسانی به همه مردم و اقشار آسیب پذیر نیز نسبت به گذشته از رشد زیادی برخوردار بوده است دوره پیشگیری از اعتیاد برای40نفر از اعضای جدید الورود به مدت4روز در خانه معلم خرم آباد برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران