استاندار لرستان:

مانور آمادگی در برابر بحران‌ها برگزار شود

مانور آمادگی در برابر بحران‌ها  برگزار شود
شناسه خبـر : ۱۶۷۳۰ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹

استاندار لرستان گفت: برای مقابله با بحران‌ها و کاهش آسیب‌های پیش آمده در حوادث طبیعی و دیگر مشکلات عمومی باید مانورهایی در زمینه‌های مختلف برگزار شود.

به گزارش سفیر افلاک سید موسی خادمی در جلسه شورای عالی مدیریت بحران استان اظهار کرد: باید برای کاهش آسیب‌های حوادث، مانور آمادگی در برابر بحران‌ها برگزار شود.

 

وی با اشاره به‌ امکانات برای پیشگیری و مقابله با بحران، گفت: مطرح کردن کمبودها بدون ارائه راهکار به نتیجه روشنی نمی‌انجامد.

 

استاندار لرستان با بیان این که اگر تمام اعتبارات ستاد حوادث هم به لرستان اختصاص یابد مشکلات و کمبودها رفع نمی‌شود،گفت: برای مقابله با بحران‌ها و کاهش آسیب‌های پیش آمده در حوادث طبیعی و دیگر مشکلات عمومی باید مانورهایی در زمینه‌های مختلف برگزار شود.

 

خادمی با بیان اینکه وضعیت آمادگی دستگاه‌ها برای مدیریت و حل مشکلات در زمان پیش آمدن بحران‌ها مورد ارزیابی و بررسی لازم قرار خواهد گرفت، گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی در خصوص پیگیری افزایش تخصیص اعتبار از محل اعتبارات ملی حوادث اهتمام لازم را داشته باشند.

 

وی در ادامه مرجع تشخیص اولیه تعطیلی مدارس را در زمان حادثه دستگاه‌های مرتبط با ستاد بحران عنوان کرد که به صورت پیشنهاد به فرمانداران ابلاغ می‌کنند، و افزود: همچنین تصمیم‌گیری و اعلام به آموزش و‌پرورش توسط فرماندار انجام می‌شود

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران