کارشناس مسائل سیاسی در گفت وگو با سفیرافلاک؛

آمریکا، عربستان و اسرائیل ناظر لایحه استعماری FATF هستند/ امروز مجلس آزمون بزرگ و سختی پیش رو دارد

 آمریکا، عربستان و اسرائیل ناظر لایحه استعماری FATF  هستند/ امروز مجلس آزمون بزرگ و سختی پیش رو دارد
شناسه خبـر : ۱۶۷۲۵ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: FATF یک لایحه استعماری است که آمریکا،عربستان و اسرائیل ناظران آن هستند و اهداف خاصی را دنبال می کنند.

"همایون رهبریان" کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در گفت و گو با سفیرافلاک گفت: با تجربه ای که از برجام کسب شد لازم است تا در مورد FATF از ادبیات هشدار دهنده استفاده شود که قطعا پیوستن به این کنوانسیون تبعات جبران ناپذیری را به همراه دارد.

 

وی اضافه کرد: FATF یک لایحه است که در حاشیه کشورهای بزرگ اقتصادی بوده و هدف اصلی آن مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریست است که در ظاهر این جمله ها و اهداف لفظی، زیبا است اما گردانندگان این لایحه کشورهایی هستند که عربستان، آمریکا و اسرائیل به عنوان ناظران آن در صحنه وجود دارند.

 

به گفته وی در واقع تعریف ما از تروریست و تعریف آنها از تروریست بسیار متفاوت است و آنها ایران را به دلیل حمایت از حزب اله لبنان، فلسطین و یمن به عنوان تروریست معرفی می کنند در حالی که خودشان صداها گروهک تروریستی را پرورش داده و بسیاری از مردم بیگناه و مظلوم را در جای جای این دنیا به خاک و خون می کشند.

 

رهبران با اشاره به اقدام امروز مجلس افزود: این لایحه یک لایحه استعماری بوده و امروز روز آزمون بزرگ و سختی برای مجلس است و اگر این لایحه در مجلس به تصویب برسد باید گریست.

 

وی بیان کرد: برخی از طرفداران FATF می گویند به این کنوانسیون بپیوندیم و سپس حق شرط بگذاریم در حالی که در ماده 6 کنوانسیون این حق گرفته شده و هیچ کسی نمی تواند در تضاد آن تصمیم بگیرد و شرطی بگذارد.

 

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: امروز عده ای از طرفداران این کنوانسیون متاسفانه پیوستن به آن را دلیلی برای برداشته شدن تحریم ها عنوان می کنند در حالی که همان مسائل سیاسی و دو قطبی کردن نیز دوباره مطرح است و امیدواریم امروز مجلس از این آزمون سربلند بیرون آید.

 

به گفته وی برجام تجربه های زیادی به دنبال داشت به طوری که بخش عظیمی از مشکلات امروز جامعه به دلیل برجام بود که سالها اقتصاد و تولید برای موضوع برجام فراموش شد و همه هم و غم دولت به رسمت برجام رفت و امروز باید درس گرفت چرا که این کنوانسیون یک پروژه خود تحریمی است.

 

رهبران تصریح کرد: زمانی ارتباط با دنیا مناسب است که در داخل کشور مولفه های اقتصادی بسیار محکم باشد اما عده ای تلاش دارند تا ذهن مردم را از مسائل اصلی به سمت مسائل فرعی منحرف کنند.

 

وی اضافه کرد: انتظار داریم رای نمایندگان شفاف شود و اگر می خواهند خدمت کنند شفاف سازی کنند و مانند برجام نشود و طرفداران و مخالفان این لایحه مشخص شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران