رئیس بهزیستی بروجرد:

650 ناشنوا و کم شنوا در بروجرد از حمایت بهزیستی برخوردار هستند


650 ناشنوا و کم شنوا در بروجرد از حمایت بهزیستی برخوردار هستند
شناسه خبـر : ۱۶۶۵۰ یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

رئیس بهزیستی بروجرد گفت: 650 ناشنوا و کم شنوا در بروجرد شناسایی شده و از حمایت بهزیستی برخوردار هستند.

"کرم رضا پیردایه" رئیس بهزیستی بروجرد در گفت و گو با سفیر افلاک با اشاره به هشتم مهر ماه روز جهانی ناشنوایان گفت: در شهرستان بروجرد 650 ناشنوا و کم شنوا شناسایی شده و این افراد تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.

 

وی اضافه کرد: افراد ناشنوا و کم شنوا از خدمات بهزیستی شامل سمعک، وام خوداشتغالی، مسکن، کمک هزینه تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی بهره مند می شوند.

 

پیردایه اظهار داشت: طی 6 ماهه نخست امسال 2778 کودک در بروجرد متولد شده اند که همه آنها غربالگری شده و از این تعداد چهار کودک مشکل شنوایی داشتند که برای ادامه مراحل درمان به مراکز معرفی شدند.

 

به گفته وی بیش از 90 درصد مشکلات شنوایی اگر در همان روزهای نخست تولد شناسایی شود قطعا حل می شود و همه نوزادان متولد شده در همان روزهای اول تولد تست‌های شنوایی را انجام می دهند.

 

رئیس بهزیستی بروجرد تصریح کرد: یکی از خدمات بهزیستی به ناشنوایان این است که سمعک در اختیار آنان گذاشته می‌شود و از سایر خدمات مورد نیاز می توانند استفاده کنند.

 

وی بیان کرد: نقش ژنتیک در اختلالات شنوایی بسیار موثر است و بهترین راه پیشگیری از ناشنوایی و کم شنوایی، انجام تست غربالگری در نوزادان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

3 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران