رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد

احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی با همکاری سپاه و کمیته امداد

احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی با همکاری سپاه و کمیته امداد
شناسه خبـر : ۱۶۴۸۶ پنجشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی در برنامه کمیته امداد است که با استفاده از منابع غیردولتی و با همکاری سپاه ساخته می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک سید پرویز فتاح روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان پل‌دختر اظهار داشت: احداث 10 هزار واحد مسکن روستایی در برنامه نهاد کمیته امداد است که با استفاده از منابع غیردولتی و با همکاری سپاه ساخته می‌شود که 800 واحد از این تعداد به استان لرستان اختصاص دارد و این تعداد نیز سهم پل‌دختر است.

 

وی افزود: در این سفر با تدابیر انجام شده به اعتبارات ساخت مسکن مددجویی پل‌دختر افزوده خواهد شد و تلاش می‌شود تا پایان سال احداث شوند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: 130 هزار خانواده در کشور در ماه‌های اخیر زیر حمایت کمیته امداد در آمده است و این نهاد با دولت هماهنگی کرده که تا پایان شهریور ماه جاری بین 11 میلیون از مددجویان زیر پوشش نهادهای حمایتی سبد کالا توزیع نماید.

 

وی افزود: سال گذشته کمیته امداد امام با همکاری دولت حدود 7 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان پرداخت کرده که امسال این میزان 2 برابر افزایش یافته است.

 

فتاح خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود این‌که میانگین جذب اعتبارات اشتغال‌زایی در کشور 86 درصد بوده در پل‌دختر این اعتبارات صد درصد جذب شده که نشانه عملکرد مطلوب مسئولان است.

 

وی افزود: به‌اندازه کافی منابع مالی در راستای پرداخت وام ضروری وجود دارد و با توجه به این‌که در 10 روز آینده نیز به این منابع افزوده می‌شود کمیته امداد پل‌دختر می‌تواند به همه متقاضیان تسهیلات پرداخت کند که در این رابطه مسئول این نهاد در شهرستان در جلسه آینده می‌تواند گزارشی از دریافت همه پشت نوبتی‌ها که به صفر ارائه دهد.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته‌امداد تمام افراد پشت نوبتی را وارد چرخه مستمری‌بگیری و مددجویی کرده و این اقدامات طی شهریور و مهرماه سال جاری در کل کشور و استان لرستان عملی خواهد شد.

 

وی یادآور شد: با توجه به شرایط امروز جامعه و افزایش قیمت رهن و اجاره مسکن، کمیته امداد در راستای کاهش مشکلات مردم تسهیلاتی در این زمینه به آن‌ها پرداخت می‌کند.

 

فتاح خاطرنشان کرد: سقف تهیه جهیزیه و اهدا آن به مدد جویان کمیته امداد در شهرستان پل‌دختر افزایش یافته و در این سفر به همه پشت نوبتی‌ها در استان جهیزیه اهدا می‌شود.

 

وی مشارکت و همکاری مردم استان لرستان با این نهاد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در پنج‌ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کمک‌های مردمی در استان لرستان به 77 درصد افزایش یافته که این امر نشان‌دهنده وفاداری و احساس مسئولیت مردم در مقابل نظام است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: رمز پیروزی انقلاب اسلامی از ابتدا تبعیت از نهضت حسینی و عاشورا بوده و برای تداوم این نظام پیوند با آرمان‌ها و اهداف قیام عاشورا باید حفظ شود.

 

وی عنوان کرد: وفاداری به آرمان‌های انقلاب، اسلام، قرآن و اهل‌بیت (ع) و ایمان به یاری خداوند به‌طورقطع موجب پیروزی و عبور از شرایط سخت است هم‌چنان که در طول انقلاب در صحنه‌های مختلف ثابت شده است.

 

فتاح خاطرنشان ساخت: دولت‌های مختلف در نظام اسلامی کارهای بزرگی انجام داده‌اند و درصدد رفع مشکلات هستند اما ملت ایران با استکباری سرشاخ شده که به خون ایران تشنه است و با تمام توان به این کشور فشار می‌آورد.

 

وی افزود: دشمن شکست‌خورده چشم دیدن پیشرفت و اقتدار بین‌المللی ایران را ندارد و برای جبران شکست مفتضحانه خود دست به هر کاری علیه ایران می‌زند وگرنه مشکلات موجود در جامعه با هم‌دلی مردم و مسئولان و تلاش مضاعف قابل‌حل است.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این که دولت و مجلس برای کاهش مشکلات برنامه‌های خوبی دارند، گفت: دشمن هر لحظه مسائل موجود در جامعه را رصد می‌کند و مسئولان برای مقابله با آن باید هم‌دلی و برادری خود را حفظ کنند.

 

وی با بیان این که ایران خار چشم آمریکا است افزود: امروز ایران در حوزه‌های مختلف سیاسی و نظامی در عرصه‌های بین‌المللی حرف برای گفتن دارد و آمریکا توان دیدن این عظمت را ندارد.

 

فتاح خاطرنشان کرد: هدف اصلی استکبار و در رأس آن آمریکا دلار، ارز و سکه نیست بلکه از ابتدا نظام اسلامی را مانعی برای رسیدن به اهداف خود می‌داند و هدفش براندازی نظام است.

 

وی با تأیید مشکلات اقتصادی امروز جامعه و فشارهای معیشتی مردم، بیان کرد: مردم اوج تورم و مشکلات را پشت سر گذاشتند و نشان دادند که می‌سوزند و می‌سازند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: دشمن شبیخون زده و این تفاله‌ها و هرزه‌ها که در فضای مجازی لجن پراکنی می‌کنند کاری از پیش نخواهند برد.

 

این مسوول اظهار داشت: امروز دولت و مجلس با اراده محکم و یکپارچه عمل می‌کنند که این نشانه تقوای سیاسی است و در این شرایط جای تسویه‌حساب سیاسی نبوده و زمان وحدت و هم‌دلی و انسجام است.

 

وی با بیان این که ناامیدی از جنود شیطانی است، افزود: این دوره گذرا خواهد بود و دولت و مجلس نیز برای عبور از این مشکلات برنامه‌های خوبی دارند که جای امیدواری است.

 

فتاح خاطرنشان کرد: مردم در طول 40 سال در عرصه‌های مختلف وفاداری خود را به انقلاب نشان داده و امروز با وجود شرایط سخت اقتصادی سنگ تمام گذاشتند که مسئولان نیز باید با وحدت، هم‌دلی و تقوای سیاسی و کاری در جهت رفع مشکلات مردم تلاش کنند.

 

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: از نظر مقام معظم رهبری و همه مسئولان کشور مشکلات امروز قابل‌حل است و تنها یک‌دلی و اتحاد مسئولان را می‌طلبد که با تلاش مضاعف و با استفاده از تمام ظرفیت‌ها در جهت رفع مشکلات موجود تلاش کنند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: فارس

ارسال نظر

8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران